کنار گذاشتن دانش آموزان المپیادی از آزمون مرحله دوم / مسئولیت جا ماندن دانش آموزان را چه کسی باید پاسخ دهد؟

به گزارش خبرنگار دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، هفته گذشته دانشجویان ساکن خوابگاه حافظ دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی دچار مسمومیت غذایی شدند که تعداد زیادی از این دانشجویان به دلیل مسمومیت شدید به مرکز درمانی انتقال داده شدند.

بر اساس خبر‌های رسیده در بین این دانشجویان ساکن خوابگاه، دانش آموزان شرکت کننده در المپیاد دانش آموزی نیز که هفته گذشته می‌خواستند در آزمون المپیاد شرکت کنند در این خوابگاه اسکان داشتند که آن‌ها نیز به مسمومیت غذایی مبتلا شده و راهی مراکز درمانی شده اند.

بنا به گفته والدین این دانش آموزان، همین مسمومیت غذایی باعث شد که این دانش آموزان نتوانند به درستی در آزمون روز دوم مرحله سوم المپیاد شرکت کنند و برای این مرحله از آزمون تایید علمی نشده اند.

همچنین براساس اظهارات شرکت‌کننده‌ها در آزمون نتایج روزانه المپیاد قبل از این به تفکیک اعلام می‌شد اما این بار فقط معدل کل امتحان اعلام شد، این درصورتی است که اگر نتایج به تفکیک اعلام می‌شد مشخص بود  که اگر فردی روز اول نتایج خوبی گرفته بود و در روز دوم به یکباره افت شدیدی داشته  می‌تواند  به خاطر همین مسمومیت بوده باشد.

درخواست این دانش آموزان و والدین آن‌ها این است که آموزش و پرورش که مسئول برگزاری این آزمون بوده است باید مسئولیت این مشکل پیش آمده  را بپذیرد و آزمون مجدد برای این دانش آموزان برگزار شود.

لازم به ذکر است، والدین این دانش آموزان از دانشگاه شهید رجائی که باعث مسمومیت دانشجویان و دانش آموزان شده شکایت قضائی کرده اند.