معاون اقتصادی استانداری قزوین گفت: ۱۰ درصد اعتبارات عمرانی دستگاههای اجرایی به شرکت های دانش بنیان اختصاص داده می شود.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین؛ نشست تخصصی شورای هماهنگی واحدهای تابعه وزارت اقتصادی و دارایی استان با پارک علم و فناوری قزوین با هدف تبیین ظرفیت ها و مشوق های قانونی در حمایت از شرکت های دانش بنیان روز چهارشنبه در پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد.

در این نشست که میثم پیله فروش معاون اقتصادی استانداری، خلیلی خواه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی، احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین، عباسپور مدیرکل امور مالیاتی، نیک روشت مدیرکل گمرک، معدنی رئیس شورای هماهنگی بانکها، حیدری مدیر جمع آوری و فروش اموال تملیکی، چگینی رئیس شورای هماهنگی بیمه های استان و جمعی از شرکت های دانش بنیان حضور داشتند پس از طرح چالش ها و موانع پیش روی شرکت های دانش بنیان راهکارهای حل آنها و رفع موانع با حضور مدیران دستگاههای اجرایی بررسی شد.

میثم پیله فروش در این نشست تخصصی اظهارداشت: با راه اندازی ستاد دانش بنیان در استان عزم جدی مسئولان استانی را برای حمایت از شرکت های ایده پرداز و دانش بنیان نشان داده ایم و در این راه جدی هستیم.

9090

وی اضافه کرد: اختصاص ۱۰ درصد از اعتبارات عمرانی دستگاههای اجرایی به شرکت های دانش بنیان ابزارحمایتی بسیار خوبی است تا این شرکت ها تقویت شوند.

معاون اقتصادی استانداری قزوین تصریح کرد: در شرایطی که منابع مالی محدودی داریم انتظار می رود صندوق پژوهش و نوآوری نیز تقویت شود تا از این محل نیز بتوان برای تامین سرمایه مورد نیاز شرکت های دانش بنیان استفاده کرد.

پیله فروش یادآورشد: خوشبختانه در یک اقدام عملی توانستیم مرکز رشد شرکت مهیار گاز البرز را فعال و راه اندازی کنیم که قرار شد ۵ شرکت دانش بنیان استان پس از شناسایی نیازهای کارخانه های لوام خانگی برای تولید محصول و کمک به این صنعت وارد مشارکت شوند.

وی گفت: این شرکت ها می توانند در تولید قطعات مورد نیاز صنعت لوام خانگی در استان وارد مرحله عملیاتی شوند و تجاری سازی محصولات خود را بیشتر کنند.

این مدیر یادآورشد: این حرکت ارزشمند در واقع یک اقدام عملی برای روی آوردن صنایع به سمت نوآوری است و یک مدل رشد در عرصه شرکت های دانش بنیان است که آن را در بخش های دیگر نیز توسعه می بخشیم.

پیله فروش گفت: راه اندازی پردیس پارک علم و فنآوری در شهرستان آبیک از دیگر کارهای موثری است که با جدیت از سوی مسئولان استانی پیگیری می شود.

وی اظهارداشت: این پردیس در زمینی به مساحت ۷۰ هکتار احداث می شود که در سفر رئیس جمهور مصوب شد اعتباری برای آغاز فاز اول آن تخصیص یابد.

معاون اقتصادی استانداری قزوین یادآورشد: پردیس آبیک در واقع یک فرصت بسیار ایده آل برای استقرار شرکت های دانش بنیان پارک علم و فنآوری است تا به واحدهای آرندی صنایع کمک کنند.

image_2022_8_3-17_16_6_349_Vo3

وی بیان کرد: تمامی شرایط و بستر مناسب برای استقرار واحدهای آرندی صنعتی در پارک علم و فنآوری وجود دارد و از محل تبصره ۱۶ نیز تسهیلات حمایت از اشتغال را در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار می دهیم.

پیله فروش تصریح کرد: قزوین در حوزه صنعت و کشاورزی چالش هایی دارد که شرکت های دانش بنیان می توانند برای حل آنها وارد کار عملیاتی شوند.