از دستورالعمل تغذیه‌ای صندوق رفاه دانشجویان برای دانشگاه‌ها تا آخرین وضعیت سفر اربعین دانشجویان

به گزارش خبرنگار دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، هفته‌ای که گذشت، خبر‌هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در سطح دانشگاه‌ها منتشر شد. برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را دربر گرفت و برای آن‌ها حائز اهمیت بود. گزیده‌‍ای از مهم‌ترین اخبار صنفی و فرهنگی دانشگاه‌ها در هفته گذشته را مرور می‌کنیم.

رایزنی با وزارت کشور برای حمایت از حضور دانشجویان در پیاده‌روی اربعین

وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: وزارت علوم با وزارت کشور رایزنی‌هایی را داشته که حمایت‌های لازم از دانشجویان برای حضور در سفر پیاده روی اربعین صورت گیرد.

 

/

محمد علی زلفی گل افزود: اکثریت دانشگاه‌های کشور برای برگزاری هر چه بهتر سفر اربعین برنامه‌های ویژه‌ای را تدارک دیده‌اند و معاونت‌های فرهنگی این دانشگاه‌ها به عنوان ستاد‌های برگزاری این سفر فعالیت خواهند کرد.

وزیر علوم با اشاره به اختصاص بودجه به سفر اربعین دانشگاهیان گفت: از دانشگاه‌ها خواسته شده که ۳ درصد از کل بودجه خود را صرف امور فرهنگی کنند که برای حضور دانشجویان در سفر اربعین نیز می‌توانند از این سه درصد هزینه کنند.

گنجی: دانشگاه‌ها منتظر دستورالعمل تغذیه‌ای باشند

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: دانشگاه‌ها باید منتظر دستورالعملی تغذیه‌ای باشند که در این زمینه صندوق رفاه دانشجویان ارائه خواهد داد.

مسعود گنجی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ، با اشاره به تدابیر لازم برای تامین مواد غذایی دانشگاه‌ها برای سال تحصیلی جدید گفت: در این خصوص سازمان برنامه و بودجه و وزارت علوم با جلسات متعدد مشکلات را رصد می‌کنند که شرایط تامین مواد غذایی دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جدید به مشکل برخورد نکند.

وی افزود: بودجه تغذیه دانشگاه‌ها، در بودجه دانشگاه‌ها دیده شده است که دانشگاه‌ها تا مهرماه باید به صورت شفاف میزان بودجه را اعلام کنند. اواسط شهریور ماه جلسه هیات امنا را خواهیم داشت. دانشگاه‌ها باید منتظر دستورالعملی باشند که در این زمینه صندوق رفاه دانشجویان ارائه خواهد داد.

 

/

گنجی اضافه کرد: بودجه‌ای که برای تغذیه دانشگاه‌ها در نظر گرفته شده به گونه‌ای است که دانشگاه‌ها نباید در زمینه تامین موادغذایی به مشکلی برخورد کنند، ولی با این وضعیت هم سازمان برنامه و بودجه کار کارشناسی دقیق در این خصوص انجام خواهد داد و اگر نیاز به افزایش بودجه در این زمینه باشد حتما بودجه دیگری را هم اختصاص خواهد داد.

اعزام قافله بزرگ دانشجویان به پیاده‌روی اربعین / مهلت ثبت‌نام تا ۲۸ مرداد

از سوی هیئت دانشجویی انصار القائم بسیج دانشجویی، قافله بزرگ و حماسی پیاده‌روی اربعین دانشجویان برگزار می‌شود.

 از سوی هیئت دانشجویی انصار القائم بسیج دانشجویی، قافله بزرگ و حماسی پیاده روی اربعین دانشجویان برگزار می‌شود. دانشجویان متقاضی می‌توانند تا ۲۸ مرداد ماه برای اعزام به این سفر ثبت نام کنند.

 

/

 

دانشجوی دانشگاه تهران اولین طلای تاریخ وزنه‌برداری بانوان ایران را کسب کرد

دانشجوی دکتری فیزیولوژی ورزشی پردیس البرز دانشگاه تهران که به عنوان نماینده ایران در دسته ۸۱ کیلوگرم وزنه‌برداری زنان بازی‌های همبستگی کشور‌های اسلامی شرکت کرد، صاحب یک مدال طلا و دو برنز شد.

سیده الهام حسینی نماینده ایران در دسته ۸۱ کیلوگرم، با رکورد ۱۰۰ کیلوگرم یک ضرب ۱۲۳ کیلوگرم دوضرب و مجموع ۲۲۳ کیلوگرم نفر سوم بازی‌ها شد.ملی‌پوش دسته ۸۱ کیلوگرم در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشور‌های اسلامی برای نخستین بار در تاریخ وزنه‌برداری زنان ایران با ثبت رکورد این بازی‌ها در این وزن به یک مدال طلا در یک‌ضرب و دو مدال برنز در دوضرب و مجموع دست یافت.

 

/

شرایط قطعی ثبت‌نام و تسهیلات سفر اربعین دانشگاه تهران اعلام شد

ستاد تسهیلات اربعین دانشگاه تهران با صدور سومین اطلاعیه‌ای شرایط قطعی ثبت‌نام و تسهیلات سفر را اعلام کرد.

 

/

به اطلاع دانشگاهیان که در سامانه نگارستان ثبت نام اولیه خود را انجام داده‌اند می‌رساند پیرو اطلاعیه‌های پیشین، از آنجا که دانشگاه تهران هیچ کاروانی به نام خود نداشته و کلیه فرآیند سفر از طریق کاروان‌های همکار انجام خواهد شد از کلیه عزیزان درخواست می‌شود، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام خود حتما به یکی از کاروان‌های ذیل مراجعه فرموده و ثبت نام خود را قطعی کنند. عدم ثبت نام قطعی در این کاروان‌ها به منزله انصراف از سفر است.