همزمان با ۲۶ مردادماه سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی ایران، از آزادگان دانشگاه تجلیل شد.
در این جلسه که با حضور دکتر مردانی رئیس سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌های کشور، دکتر قاسم‌زاده رئیس دانشگاه و دکتر خانلری مشاور امور ایثارگران برگزار شد از ۶ تن از همکاران آزاده دانشگاه با اهدای لوح یادبود و هدیه ای تقدیر شد.
دکتر قاسم زاده در این نشست ضمن گرامیداشت یاد و خاطره و مجاهدت سید آزادگان مرحوم حاج علی اکبر ابوترابی و سرلشکر شهید حسین لشگری، سالروز ورود آزادگان را تبریک گفت و افزود: آزادگان مظهر مجاهدت، استقامت و اقتدار کشور و مایه عزت و سرافرازی ملت بزرگ ایران هستند.
وی خطاب به آزادگان دانشگاه گفت: هم در دوران دفاع مقدس و هم پس از آن باعث افتخار ما شدید و نفس گرم شما پالایش و آسایش جامعه را رقم می‌زند و امیدواریم ماهم بتوانیم با دعای خیر شما عزیزان، در راهی که برای ما روشن کردید و امنیتی که برای ما رقم زدید موفق عمل کنیم و از مسیر شهدا فاصله نگیریم.
دکتر قاسم زاده با اشاره به خاطرات بیان شده توسط آزادگان دانشگاه از دوران اسارت خود، تاکید کرد: پیگیری خواهیم کرد تا بزودی کتاب خاطرات آزادگان دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) تهیه و منتشر شود.

در ابتدای این نشست آزادگان دانشگاه هر کدام به گوشه‌ای از خاطرات دوران اسارت خود اشاره کردند.
دکتر مردانی رئیس بسیج اساتید کشور با گرامی داشت یاد حاج سیدعلی اکبر ابوترابی و سرلشکر شهید لشگری با تشکر از حرکت پسندیده ریاست دانشگاه و اداره شاهد و ایثارگران دانشگاه ضمن آشنایی با آزادگان دانشگاه با تکریم مقام آنها به تمجید خلوص نیت و ولایت پذیری شان پرداخت. وی با بیان خاطرات خویش از استقبال آزادگان خاطرنشان کرد: رسالت ما در بزرگداشت و احترام به شما عزیزان سنگین است و ما خود را مدیون و مرهون استقامت و ایثارگری های شما می دانیم و از دیگر سو مسئولیت شما در جامعه نیز سنگین است زیرا انتظار می رود در کوران سختی ها و مشکلات اقتصادی و جنگ نرم همواره مدافع نظام و رهبری باشید و خدای ناکرده از زحمات و رنج های خود برای کشور اظهار دلتنگی و پشیمانی نکنید.
در این جلسه دکتر خانلری مشاور امور ایثارگران رئیس دانشگاه نیز آزادگان را اسوه های جامعه نامید و از تلاش و مجاهدت های آنان در دفاع مقدس و تحمیل درد و رنج های اسارت قدردانی کرد.
در پایان حجت الاسلام والمسلمین زارعی مسئول نهاد مقام معظم رهبری نیز با ذکر خاطرات خویش از روزهای بازگشت آزادگان، از آزادگان دانشگاه تمجید کرد.