امکان خروج از کشور دانشجویان مشمول برای پیاده روی اربعین فراهم شد

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اعلام کرد: سازمان وظیفه عمومی فراجا در اطلاعیه‌ای ضوابط و مقررات خروج از کشور بدون سپردن وثیقه برای دانشجویان و مشمولان غیر غایب که متقاضی زیارت عتبات عالیات در ماه‌های محرم و صفر هستند را تشریح کرد.

در این اطلاعیه آمده است: در راستای ارائه تسهیلات به مشمولان غیرغایب متقاضی زیارت عتبات عالیات در ماه‌های محرم و صفر به ویژه راهپیمایی اربعین حسینی، این دسته از عزیزان در صورت نداشتن غیبت سربازی می‌توانند بدون نیاز به پرداخت وثیقه و با ثبت درخواست خود بصورت اینترنتی در این سفر معنوی شرکت کنند.

کلیه مشمولان غیرغایب که قصد زیارت در ماه‌های یاد شده را دارند می‌بایست در محدوده زمانی هشتم مرداد ماه تا پنجم مهرماه از طریق سامانه sakha.epolice.ir نسبت به ثبت درخواست خروج از کشور اقدام کنند.

مراحل درخواست مجوز خروج از کشور ایام محرم و اربعین ۱۴۰۱،

۱- مراجعه به سامانه سخا (سامانه احراز هویت خدمات انتظامی) https://sakha.epolice.ir و ثبت نام در سامانه مذکور با کد ملی و دریافت کلمه عبور

۲- ثبت درخواست مجوز خروج از کشور در سامانه سخا

لازم به توضیح است که در زمان ثبت نام علت درخواست را زیارتی و مقصد سفر را عراق – زیارتی انتخاب و تاریخ مورد نظر خود را نهایتا یک ماه مثلا از تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۰۱ لغایت ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ انتخاب و ثبت نمایند.

۳- پرداخت هزینه خدمات به مبلغ ۹۶۰۰۰ ریال از طریق سامانه سخا با کارت بانکی و رمز دوم

۴- مرحله بعدی تایید دانشگاه بوده که سیستمی انجام و نیاز به مراجعه به دانشگاه نمی‌باشد

۵- مرحله آخر پرداخت ودیعه و انتقال درخواست بوده که در سامانه نمایش داده می‌شود، ولی نیاز به پرداخت ودیعه نیست.

یاد آور می‌شود: ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از ثبت درخواست، مجوز صادر شده و در سامانه به صورت ‘مجوز خروج شما صادر شده است و در اسرع وقت به اداره گذرنامه منتقل خواهد شد’ نمایش داده می‌شود. افرادی که گذر نامه ندارند یا گذرنامه آن‌ها تمام شده است می‌توانند به درخواست گذرنامه از پلیس ۱۰ + اقدام نمایند.