نشست رئیس دانشگاه با نمایندگان دانشجویان بین‌الملل دانشگاه به منظور بررسی مشکلات و دغدغه‌های ایشان، عصر روز دوشنبه ۳۱ مرداداماه برگزار شد.

دکتر قاسم زاده در این نشست با بیان اینکه تلاش می‌کنیم در شأن نام امام از شما میزبانی کنیم، افزود: امیدواریم در مدتی که مهمان ما هستید خاطرات خوشی را تجربه کنید و ارمغان خوبی را همراه با علم و دانش به کشورهای خود ببرید و سفیران واقعی فرهنگ و تمدن ایرانی باشید.

وی بر هدف گذاری دانشگاه در جهت تبلیغ و ترویج گفتمان امام تاکید کرد و خطاب به دانشجویان خارجی گفت: اینکه دور از خانواده و کشور خود تحصیل می‌کنید سختی‌های زیادی دارد، ولی می‌دانیم با تعلق خاطر به امام خمینی(ره) و تفکر امام، این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کردید و بدون شک داشتن هدف والایی چون حرکت در مسیر آموزه‌ها و اندیشه امام، تحمل مشکلات را آسان‌تر می‌کند و انتظار داریم پس از بازگشت به کشورهای خود، مروج گفتمان عدالتخواهی و اندیشه ظلم ستیزی امام و فرهنگ ایرانی اسلامی باشید.

رئیس دانشگاه گفت: فردا روزی می‌رسد به اینکه در ایران و در دانشگاهی که مزین به نام مبارک بنیانگذار جمهوری اسلامی است درس خوانده اید، افتخار خواهید کرد، چرا که ایران اسلامی به برکت حرکت در مسیر تفکر امام، چشم انداز بسیار روشنی دارد و دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) هم بدون شک در چند سال آینده در حوزه‌های مختلف خواهد درخشید.

دکتر قاسم زاده در پایان سخنان خود به تاسیس انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه اشاره کرد و افزود: انتظار داریم دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه در ارتباطی مستمر، ظرفیت‌ها و دستاوردهای دانشگاه را مخصوصا در شبکه‌های مجازی ارائه و در برجسته سازی نام دانشگاه تلاش کنند.

 

در ابتدای این نشست که با حضور معاون امور بین الملل، مسئول نهاد رهبری و مدیر حراست دانشگاه برگزار شد، برخی از مشکلات و دغدغه‌های دانشجویان بین الملل مطرح و بررسی شد.