به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، افتتاحیه طرح ملی حامیم با حضور حجه‌الاسلام کرمی مدیرکل فرهنگی و امور اجتماعی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و حجه‌الاسلام مقدم مسئول محترم دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان تهران و رییس مرکز آموزش عالی شهید باهنر و جمعی از اساتید و کارکنان و دانشجو معلمان شرکت کننده در این طرح در تالار فرهنگ برگزار گردید.

در افتتاحیه طرح ملی حامیم در دانشگاه فرهنگیان استان تهران حجه‌الاسلام کرمی ضمن عرض تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان به این نکته اشاره نمودند که: انقلاب اسلامی به مثابه یک حادثه عظیم تاریخی، دستاورد‌های متنوعی تا به امروز داشته و شکست‌های سنگینی نیز به دشمن تحمیل کرده است. طرح حامیم از جمله برنامه‌هایی است که می‌تواند یاریگر تربیت نیرو‌های در تراز انقلاب باشد.

وی همچنین ضمن تقدیر از دانشجویان شرکت کننده در این طرح اضافه نمودند: با اجرای این طرح و گام برداشتن در راستای آن قادر خواهید بود از نیرو‌های انقلاب اسلامی برای صیانت از آن باشید که قطعاً از توفیقات الهی است. در ادامه نکاتی در خصوص برخی ابعاد و ویژگی‌های جهاد تبیین که در سخنرانی‌های متفاوت حضرت‌آقا بر آن تأکید شده است، بیان نمودند.

عطایی رییس مرکز اموزش عالی باهنر ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین در جلسه به بیان نکاتی در خصوص زندگی دانشجویی در خوابگاه پرداخت سپس از حضور ارزشمند اساتید ارجمند وکارکنان و دانشجو معلمان در این مراسم تقدیر و تشکر نمودند.

در ادامه حجت الاسلام مقدم با بیان این که طرح “حامیم” با عنوان دوره توانمندسازی علمی، فرهنگی و مهارتی برای دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان برگزار می‌شود؛ و اینکه “طرح حامیم مخفف حلقه‌های میانی و اشاره به حامیم در قرآن است”، عنوان کرد: این طرح برای توانمندسازی علمی، فرهنگی، مهارتی، سیاسی، آموزشی و پرورشی دانشجویان و نیز مانوری برای دست اندرکاران است که وارد فضای آموزشی شوند.

ایشان همچنین افزود: این طرح در قالب دو واحد درسی و سه کتاب اندیشه اسلامی در قرآن، همرزمان حسین (ع) و خط امام به دانشجویان آموزش داده می‌شود.

طرح حامیم از روز شنبه ۲۹ مرداد ماه ۱۴۰۱ در دانشگاه آغاز گردیده است و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت در طی برگزاری این طرح تعداد ۴۰۰ نفر از دانشجویان ضمن شرکت در برنامه‌ها و کلاس‌های متنوع این طرح با مبانی و اصول کادرسازی انقلابی و شکل گیری تمدن اسلامی انسان ساز آشنا خواهند شد.

در ادامه حجه الاسلام علیخانی معاونت دفتر نهاد رهبری فرهنگیان استان تهران اضافه نمودند که این طرح با برگزاری نشست‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی توسط اساتید برجسته و اردو‌های فرهنگی تفریحی ادامه خواهد یافت. این مراسم با پخش کلیپ‌ها و نماهنگ و تصاویری مربوط به این طرح و با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت و دانشجویان به سمت کلاس‌های آموزشی هدایت شدند.