امروز شنبه ۵ شهریور ۱۴۰۱، جلسه ستاد اقتصاد دانش بنیان با حضور دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در تالار اجتماعات سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی استانداری قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این جلسه مسئولان دستگاه ها اجرایی و روسای دانشگاه ها و مراکز علمی استان، نظرات، پیشنهادات، راه کارها، برنامه ها و درخواست های خود را در خصوص رفع موانع و حمایت بیشتر از طرح های دانش بنیان ارائه کردند.

دکتر اسماعیل زینالی: با حمایت معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، طرح هایی در حوزه فن آوری های نوظهور، راه اندازی کارخانه نوآوری و خانه خلاق دانش آموزی را اجرایی خواهیم کرد

دکتر اسماعیل زینالی، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد قزوین در این جلسه، ضمن تشکر از حمایت های دکتر ستاری و استانداری قزوین از این دانشگاه گفت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و هم چنین با توجه به سند تحول دولت مردمی آیت الله رئیسی در خصوص حمایت از نخبگان و شرکت های فناور و با توجه به نگاه چرخش تحول آفرین در سند تحول، ۱۲۷ راهبرد در این سند گنجانده شده و خوشبختانه نقش معاونت علمی ریاست جمهوری بسیار پررنگ دیده شده است.

وی سپس با توجه به پتانسیل بسیار فراوان در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین یادآور شد: این دانشگاه می‌تواند در ۱۵ زمینه در خصوص اجرایی کردن و در جهت پیشبرد این سند همکاری داشته باشد.

دکتر زینالی افزود: دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین در حوزه های فناوری های نوظهور هم چون هوش مصنوعی و بلاک چین، طرح های بسیار خوبی را تهیه،تدوین و ارائه کرده است که امیدواریم با حمایت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و استانداری قزوین این طرح ها در این دانشگاه پایه گذاری و راه اندازی شود.

وی سپس، به برنامه های و پیشنهادات دیگر این دانشگاه برای حمایت از طرح های خلاق و دانش بنیان اشاره و تصریح کرد: حمایت بیشتر از شرکت های نوآفرینی یا همان استارتاپ ها، برپایی نمایشگاه های دست آوردهای علمی، تحقیقاتی و پژوهشی به صورت حضوری یا مجازی در جهت امید بخشی و آشنایی مردم با این دستاورد ها، اعلام آمادگی در خصوص تدوین دستورالعمل های اجرایی قانونِ جهش تولیدِ دانش بنیان، راه اندازی کارخانه نوآوری، راه اندازی خانه ی خلاقِ دانش آموزی از برنامه های و پیشنهادات دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین در جهت حمایت از طرح های خلاق و دانش بنیان است.

دکتر زینالی در پایان گفت: مطمئناً با حمایت بیشتر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و استانداری قزوین می توانیم رشد و شکوفایی بیشتر دانشگاه‌ها و همین طور شرکت های دانش بنیان را شاهد باشیم.