بومی سازی خاصی در زمینه آموزش زبان انگلیسی صورت نگرفته است/ امروزه پیشرفت علمی به زبان انگلیسی است

به گزارش خبرنگار دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، حجت‌الاسلام رضا غلامی رئیس موسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در مراسم رونمایی از سامانه و مجموعه کتاب‌های آموزش، زبان انگلیسی با عنوان “مریت” MERIT، آموزش زبان انگلیسی را یکی از لوازم یادگیری دانش در عصر حاضر عنوان کرد و افزود: تسلط بر یک زبان خارجی به ویژه آنکه عمده منابع به زبان انگلیسی است از اقدامات مهم به شمار می‌رود؛ چرا که امروزه پیشرفت علمی به زبان انگلیسی است.

غلامی، با تاکید بر اینکه در این میان نباید فرهنگ را نادیده گرفت ادامه داد: زبان، مولود فرهنگ است و از سوی دیگر هر فرهنگی مجموعه‌ای از نقاط ضعف و قوت است و نمی‌توان زبان و فرهنگ را از هم جدا کرد.

رئیس موسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه در زمینه آموزش زبان انگلیسی بومی سازی خاصی صورت نگرفته است، ادامه داد: زبان انگلیسی در طول چند سده اخیر تعلق خود را از کشور‌های اروپایی و آمریکایی از دست داده به گونه‌ای که زبان رسمی بسیاری از کشور‌های آسیایی و آفریقایی انگلیسی است از این رو در آموزش آن باید نقاط ضعف را مرتفع کرد.

غلامی با تاکید بر اینکه مواردی در زبان انگلیسی موجود است که اگر حذف شود در ماهیت آموزش زبان انگلیسی لطمه‌ای وارد نمی‌شود، اظهار کرد: تدوین کتاب‌های بومی در این زمینه از خواست‌های، مقام معظم رهبری نیز هست که تاکنون در این زمینه اقدامی صورت نگرفته بود.

وی ادامه داد: کوچکترین کاری که ما میتوانیم در این خصوص انجام دهیم ترویج این کتاب‌ها است بنابراین از معاون فرهنگی وزیر علوم درخواست کرده ایم که از این مجموعه کتاب در دانشگاه استفاده شود همچنین از کانون پرورش فکری چوانان درخواست کرده ایم از این مجموعه کتاب زبان استفاده کنند.