آیت الله عابدینی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه قزوین در دومین روز از همایش حامیم با اشاره به اهمیت شناخت امام زمان خود بیان داشت: زمانی امیرالمومنین را به اتهام اینکه به دموکراسی احترام نمی گذارد کنار گذاشتند و نسبت به امامان بعدی نیز می خواستند همین رویه را پیش بگیرند اما باید بدانیم کسی که امام خود را نشناخت دچار ذلت و سرشکستگی خواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه قزوین همچنین با بیان جایگاه  اهمیت نماز، قرآن کریم بیان داشت: نماز عمود دین است، اسلام در ستون دین استوار است و نماز، روزه، حج ، زکات و ولایت اصلی‌ترین این ستون ها هستند.نماز، تقربگاه امت اسلامی و راه به بلوغ رسیدن امت است و طبق فرمایشات قرآن کریم مردم خودشان باید در جامعه عدالت را برقرار کنند با مراجعه به تاریخ می بینیم که امیرالمومنین در بسیاری از موارد ناگزیر به تسامح و تساهل بودند ما نیز به هیچ عنوان نباید کارهایمان به خیانت نسبت به مردم منجر شود.

آیت الله عابدینی اظهار داشت: در کنار این مسائل اقامه نماز هم از جمله مواردی بود که انسان های بزرگ جهان اسلام اعم از امام حسین(ع) و امام خمینی رحمه الله در پیش گرفتند در واقع باید توجه داشته باشیم که امام(ره) و رهبری به چه چیزهایی توصیه کردند ما نیز خود را با آن هماهنگ کنیم اگر کسی کارهایش را با ولی خود هماهنگ نکند ذره‌ای از اعمالش تاثیرگذار و ارزشمند نخواهد بود در دوستی ها ودشمنی ها، فریاد ها و سکوت ها هر کاری که انجام می‌شود باید به همراه ولی جامعه باشد و آن را همراهی کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه قزوین افزود: امروز ما شاهد ولایت مردی هستیم که در مقابل امریکا انگلیس و تمام قدرت های جهان ایستاده و هرگز از هیچ قدرتی نمی هراسد. از همین جهت با بصیرت تمام اولویت ها را می شناسد و با تمام این ویژگی ها به هر قیمتی تمام قد از ما حمایت می کند ولی زمانی که ما به سمت بیراهه حرکت کنیم دیگر نمی توانیم بگوییم با بصیرت هستیم.

آیت الله عابدینی بیان داشت: در بحث قوه قضاییه نیز اگر بخواهیم دستگاه های امروزی را با دوران امیرالمومنین مقایسه کنیم این مسئله دقیقاً شبیه به دوران قضاوت در مسجد کوفه است که حتی در آن زمان هم حضرت علی بارها مورد قضاوت قرار گرفتند با این حال همه چیز در آن دستگاه به دقت بررسی می شد و شایسته نیست که ما یک نمونه از افراد کل جامعه را انتخاب کنیم و ویژگی های آن را به کل جامعه نسبت دهیم. امیرالمومنین به تنهایی می توانستند تمام کوفه را قضاوت کنند ولی امروز ما شاهد هستیم که فقط شکایت های مربوط به موبایل و کارت های بانکی، اگر به صورت پرونده های مختلف جمع‌آوری شود قضات همه دادگاه های کشور نیز پاسخگوی حل این مسائل نخواهند بود.

وی در پایان گفت: جمهوری اسلامی رهبری دارد که به صهیونیست ها هشدار می دهد که اگر بخواهید کاری انجام دهید، تل آویو و حیفا را با خاک یکسان می کنیم و حتی همین تهدید را نسبت به مفسدین اقتصادی به صراحت بیان می کنند شما نیز باید در این شرایط سخت و بحرانی یار و همراه رهبر معظم انقلاب باشید. زیرا هر کجا به توصیه‌های رهبری عمل کردیم موفق شدیم و هر کجا که از این توصیه ها گذر کردیم نتیجه ای جز ضلالت و گمراهی را در جامعه شاهد نبوده ایم.