به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، حجت السلام مصطفی رستمی در مراسم افتتاحیه دوره توانمند سازی دانشجویان فعال سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: آن چیزی که انقلاب را زمین گیر می‌کند، نا آگاهی است. حلقه‌های میانی و توانمند سازی آنان باعث آگاهی هرچه بیشتر مردم است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به بیان مقاطع مختلفی از تاریخ ایران قبل از انقلاب پرداخت و شرایط علمی، فرهنگی و سیاسی آن دوران را نسبت به دوران قبل ازانقلاب بیان کرد.

وی با اشاره به پیشرفت‌های ایران از نظر علمی و سیاسی گفت: در حال حاضر کشور اسلامی مان ایران الگویی در تولید دانش نظیر علم نانو و صادرات محصولات نانو و جزو چهارمین کشور تولید کننده است.

وی افزود: در حالیکه ما با با دنیایی مواجه هستیم که جز زبان زور چیزی ندارد و اگر ببیند کشوری از هر لحاظ قدرتمند است سعی بر این دارد آن را جزو سیطره خود قرار دهد. دشمن چیزی جز مقلد بودن، ضعیف بودن و ضعیف انگاشتن نمی‌خواهد.

رستمی در ادامه پیرامون مساله تحریم ایران در در قبال ورود دارو‌هایی نظیر دارو‌های رادویی، دارو‌های پروانه‌ای و… و. همینطور واکسن‌های تولید ایران و چالش‌های مربوط به آنان سخنانی را مطرح کرد.

وی درباره مساله نظامی و قدرت نظامی ایران سخنانی را مطرح کرد و افزود: احتمال حمله نظامی تقریبا وجود نخواهد داشت چراکه دشمن می‌داند پاسخ دردناکی خواهد شنید؛ بنابراین از راه هایی، چون ضعیف انگاشتن، شبیخون فرهنگی در فضای مجازی، القا دروغ در فضای مجازی، و تحت سوال قرار دادن پروژه هایمان و ترور افرادی بزرگی، چون سردار سلیمانی‌ها و … وارد می‌شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تاکید کرد: بنابراین آن چیزی که انقلاب را زمین گیر می‌کند، نا آگاهی است حلقه‌های میانی و توانمند سازی آنان باعث آگاهی هرچه بیشتر مردم است.

طرح حامیم در دانشگاه علوم پزشکی گلستان و دانشگاه علوم کشاورزی گرگان با عنوان دوره توانمند سازی دانشجویان فعال فرهنگی، سیاسی و اجتماعی (حلقه‌های میانی) به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و با همکاری بسیج دانشگاه‌ها برگزار شده است.