فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان قزوین از اعزام دانشجویان این استان به عراق برای شرکت در پیاده روی اربعین حسینی خبر داد.

دکتر محمدی فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان قزوین با اشاره به آغاز اعزام دانشجویان قزوینی به اربعین حسینی گفت: فعالیت های اصلی ما در ستاد اربعین بسیج دانشجویی استان قزوین در دو زمینه ” اعزام کاروان ” و ” تسهیل گری فرآیند خروج ” می باشد.

وی افزود: در زمینه اول بسیج دانشجویی استان قزوین با همراهی و همکاری سایر واحد های بسیج دانشجویی مستقر در دانشگاه ها ، زمینه اعزام کاروان هایی به منظور پیاده روی اربعین با اولویت خواهران و افرادی که برای اولین بار متقاضی رفتن به این سفر معنوی می باشند، نموده است.
فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان قزوین در قسمت بعدی گفتگو خاطر نشان کرد : به همت بسیج دانشجویی استان ، دفاتر بسیج دانشجویی در سراسر استان و دستگاه های مربوطه در قالب صدها نفر فرآیند تسهیل خروج صورت پذیرفته است.

دکتر محمدی با اشاره به تدارک برنامه های فرهنگی در طول سفر برای زائرین دانشجو، افزود: بسیج دانشجویی از زمان شروع این آیین بزرگ علاوه بر اینکه برای زیارت با معرفت مخاطبان دانشجو و دانشگاهی زمینه سازی کرده، به دنبال گسترش جلوه‌های زیبا از زندگی مهدوی و آماده سازی بستری مناسب برای شکل گیری جهان و پذیرش حکومت مهدوی هم بوده است.

او، زنده نگه داشتن نهضت اندیشه‌ها و مواضع سید الشهدا(ع) در فضای آموزش عالی را از اهداف اجرای برنامه پیاده روی دانشجویی اربعین حسینی برشمرد و افزود: معرفت افزایی و امام شناسی دانشجویان و حفظ و تعظیم شعائر الهی در فضای آموزش عالی کشور از اهداف دیگر مراسم پیاده روی دانشجویی اربعین حسینی است.