به مناسبت روز جهانی کمک‌های اولیه و یکصدمین سالگرد تأسیس جمعیت هلال احمر، کارگاه آموزشی احیاء قلبی-ریوی (CPR) ‫‬در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین اجرا شد.

به مناسبت روز جهانی کمک‌های اولیه و یکصدمین سالگرد تأسیس جمعیت هلال احمر، کارگاه آموزشی احیاء قلبی-ریوی (CPR) ‫‬به همت مرکز آموزش علمی کاربردی جمعیت هلال احمر ویژه کارکنان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین اجرا شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین، در این کارگاه آموزشی که با تاکید بر اهمیت احیاء قلبی و ریوی در نجات جان انسان‌ها در موارد اضطراری برگزار شد، به اصول این مانور حیات بخش از قبیل ارزیابی اولیه محیط, ارزیابی فرد حادثه دیده, روش صحیح انجام احیای قلبی و آموزش چگونگی برخورد با حادثه‌دیدگان و مصدومان در شرایط بحرانی و حوادث پرداخته شد.

دکتر نگار صدریا رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی جمعیت هلال احمر استان در خصوص برگزار این کارگاه آموزشی گفت: دانستن اصول و مهارت‌های کمک‌های اولیه برای همه افراد جامعه ضرورت دارد تا همگی حلقه‌ای از زنجیره گسترده بشردوستی باشیم و با نجات جان حتی یک انسان، نمونه‌ای روشن از کلام خداوند متعال در قرآن کریم به حساب آئیم که می‌فرماید: و منْ أحْیاها فکأنّما أحْیا النّاس جمیعًا و هر کس نفسی را حیات بخشد (از مرگ نجات دهد) مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده است.

وی در پایان اعلام کرد که این مرکز با توجه به دسترسی به تجهیزات آموزشی مناسب و همجواری با محیط کار آمادگی برگزاری کارگاه های آموزشی با محوریت آموزش های مرتبط با حوزه امداد و نجات را دارد.