تیتر پنج شنبه// از اعلام شرایط پرداخت وام شهریه در سال تحصیلی جدید تا نرخ نهایی غذای دانشجویان علوم پزشکی

به گزارش خبرنگار دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، هفته‌ای که گذشت، خبر‌هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در سطح دانشگاه‌ها منتشر شد. برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را دربر گرفت و برای آن‌ها حائز اهمیت بود. گزیده‌‍ای از مهم‌ترین اخبار صنفی و فرهنگی دانشگاه‌ها در هفته گذشته را مرور می‌کنیم.

گنجی: شرایط دریافت وام شهریه در سال تحصیلی جدید

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: دانشجویانی که می‌خواهند از وام شهریه برای ثبت‌نام استفاده کنند، باید در ابتدای فرآیند ثبت‌نام درخواست خود را ثبت کنند.

مسعود گنجی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ، در خصوص شرایط پرداخت وام شهریه برای سال جدید تحصیلی گفت: دانشجویانی که در مراحل ثبت نام درخواست وام شهریه بدهند و دانشگاه تایید کند نیازی به پیگیری دانشجو نیست و این مبلغ از سوی صندوق رفاه دانشجویان به حساب دانشگاه پرداخت می‌شود.

وی در خصوص پرداخت وام‌های نیمسال دوم سال جاری گفت: تمامی وام‌ها و درخواست‌های دانشجویان در نیمسال دوم تسویه شده وصندوق رفاه دانشجویان هیچ گونه بدهی به دانشجویان ندارد.

 

/

 

تاسیس ۱۴ مرکز جدید حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در سراسر کشور

در سال تحصیلی جدید دروس تخصصی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان برای دانشگاه‌های فرهنگیان و علوم پزشکی در کنار گرایش‌های عمومی برای سایر رشته‌ها ارائه خواهد شد.

 در سال تحصیلی جدید دروس تخصصی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان برای دانشگاه‌های فرهنگیان و علوم پزشکی در کنار گرایش‌های عمومی برای سایر رشته‌ها ارائه خواهد شد.

دانشگاه‌های فرهنگیان استان‌های کردستان، یزد، خراسان جنوبی، اصفهان، خوزستان، لرستان، البرز، بوشهر، فارس، چهارمحال و بختیاری ودانشگاه‌های شاهد، علوم پزشکی اردبیل، علوم پزشکی فسا و علوم پزشکی شهید بهشتی به جمع مراکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان اضافه شده اند.

 

/

تحول در محتوا و آموزش دروس معارف اسلامی یکی از ماموریت‌های مهم نهاد رهبری در دانشگاه‌هاست

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: تحول در محتوا و آموزش دروس معارف اسلامی یکی از ماموریت‌های مهمی است که به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها سپرده شده است.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی در مراسم رونمایی از «کتاب‌های جدید دروس معارف» گفت: تحول و کارآمدسازی محتوای دروس دانشگاهی به ویژه دروس معارف، یکی از مطالبات مهم مقام معظم رهبری از دانشگاه‌هاست. به همین دلیل در مجموعه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، تحول در دروس معارف متناسب با نیاز دانشجویان و بیان متناسب معارف اسلامی به عنوان ماموریتی مهم تعریف شده‌است.

وی در ادامه افزود: تحول در محتوا و آموزش دروس معارف اسلامی یکی از ماموریت‌های مهمی است که به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها سپرده شده و ما در این تغییر و تحول به دنبال این بودیم که محتوای این دروس متناسب با اقتضائات و نیاز روز دانشجویان و محیط‌های آموزش عالی تعریف شود.

 

/

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت منصوب شد

طی حکمی از سوی عباس شیراوژن معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت و مشاور اجرایی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت منصوب شدند.

در حکمی از سوی عباس شیراوژن معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، اسماعیل عجم به عنوان مدیرکل فرهنگی این وزارت بهداشت معرفی و منصوب شد.

 

/

مسابقه مجازی کتابخوانی «هشت بهشت» ویژه دانشجویان برگزار می‌شود

مسابقه سراسری مجازی کتابخوانی «هشت بهشت» با محوریت رمان ریشه‌ها با یک هفته تأخ برگزار می‌شود.

دانشجویان علاقه‌مند شرکت در مسابقات سراسری مجازی کتابخوانی «هشت بهشت» می‌توانند روز جمعه اول مهر ۱۴۰۱ با مراجعه به پایگاه اینترنتی باشگاه کتابخوانی دانشجویان ایران به نشانی BookRc.ir از ساعت ۹ تا ۲۴ در آزمون مجازی مسابقه رمان «ریشه‌ها» شرکت کنند.

/

طبق آنچه پیشتر اعلام شده است به برگزیدگان هر دوره جوایز ۵ میلیون ریالی اهدا می‌شود

قیمت غذا برای دانشجویان علوم پزشکی نهایی شد

مدیرکل امور دانشجویی وزارت بهداشت از نهایی شدن قیمت ۱۰ هزار تومان برای سه وعده در دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد.

حمیدرضا اشراقی افزود: قیمت غذا برای سال تحصیلی جدید در دانشگاه‌های علوم پزشکی مصوب و به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شد.به این ترتیب هزینه وعده غذایی صبحانه ۲ هزار تومان، هزینه وعده غذایی ناهار ۴ هزار تومان و هزینه وعده غذایی شام ۴ هزار تومان محاسبه شد.

اشراقی در خصوص قیمت غذا برای دانشجویان شهریه پرداز یادآور شد: پردیس‌های بین الملل دانشگاه‌های علوم پزشکی در قیمت غذا باید تابع دانشگاه‌های علوم پزشکی در دوره‌های روزانه باشند.

پیش از این مطرح شده بود که هزینه غذا در دانشگاه‌های علوم پزشکی تا ۱۵ هزار تومان افزایش یافته است که با توجه به قیمت جدید، این میزان از هزینه تمام شده برای دانشگاه نیز کمتر در نظر گرفته شد.