به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، در اطلاعیه دانشگاه تهران آمده است: پذیرفته‌شدگان آزمون مقطع کارشناسی سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ در صورتی که دانشجوی روزانه غیربومی دانشگاه تهران به جز پذیرفته‌شدگان دانشکده‌های فنی فومن، کاسپین (چوکا)، ابوریحان، دانشکدگان فارابی (قم) و کشاورزی و منابع طبیعی (که این گروه صرفاً در خوابگاه‌های واحد‌های پذیرش شده امکان اسکان را خواهند داشت و تاریخ ثبت‌نام از سوی هر کدام از این واحد‌ها اعلام خواهد شد) باشند، تا ساعت ۲۴ امشب دوشنبه چهارم مهر ماه می‌توانند با مراجعه به سامانه اسکان خوابگاه‌های دانشگاه تهران به آدرس ems.ut.ac.ir نسبت به ثبت‌نام برای خوابگاه اقدام کنند.

برای اسکان در خوابگاه، تزریق حداقل ۲ دوز واکسن کرونا و ثبت‌نام آموزشی و اخذ واحد‌های درسی الزامی است.

جزئیات ثبت‌نام غیرحضوری خوابگاه برای نو دانشجویان روزانه غیربومی دانشگاه تهران

 

شرایط اسکان دانشجویان روزانه غیربومی در خوابگاه‌های دانشگاه تهران اعلام شد

 

نکات مهم قابل توجه:
۱- ثبت‌نام دانشجویان فقط به‌صورت اینترنتی بوده و پذیرش حضوری نخواهد بود. کلیه مراحل ثبت‌نام، پرداخت ودیعه و اجاره‌بها با مرورگر Internet Explorer نسخه ۱۰ به بالا انجام شود؛ لذا برای اطمینان از اتصال سامانه به دیگر سامانه‌های مرتبط به دانشجویان توصیه می‌شود از پرداخت بین ساعت ۲۳ الی ۱ بامداد خودداری کنند.

۲- دانشجویان خوابگاهی، لازم است بعد از ورود به سامانه خوابگاه به آدرس ems.ut.ac.ir و انجام مراحل درخواست خوابگاه، پس از تعیین اتاق نسبت به دو پرداخت زیر اقدام کنند:

۲-۱- پرداخت ودیعه خوابگاهی (یک بار برای کل ترم‌های سکونت مجاز)

۲-۲- پرداخت هزینه اجاره بهای اتاق برحسب مبلغ تعیین شده از طرف صندوق رفاه برای یک نیمسال تحصیلی

(بدیهی است در صورت عدم پرداخت ودیعه و اجاره‌بها تا تاریخ ۷ مهرماه ۱۴۰۱ شده سکونت دانشجو لغو خواهد شد)

۳- تخصیص خوابگاه به صورت یک نیمسال کامل می‌باشد، لذا در صورت انصراف دانشجو و تخلیه زود هنگام، با توجه به اینکه پرداخت مستقیم به حساب صندوق رفاه دانشجویان خواهد بود، امکان عودت اجاره بهاء پرداختی میسر نمی‌باشد یا در صورت عدم پرداخت بدهکار خواهد شد.

۴- در صورتی‌که دانشجویی بعد از زمان حذف اضافه به هر دلیلی شاغل به تحصیل در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ (مرخصی تحصیلی، حذف ترم و…) شناخته نشود، اسکان بدون عودت مبلغ اجاره خوابگاه لغو خواهد داشت.

۵- در صورتی‌که عدم حضور دانشجویی پس از رزرو خوابگاه محرز شود، علاوه بر لغو سکونت خوابگاه و عدم عودت مبلغ اجاره‌بها، دانشجوی خاطی در ترم‌های آتی نیز مجاز به اسکان در خوابگاه نخواهد بود.

۶- عدم مراجعه دانشجویان برای ثبت‌نام در تاریخ‌های ذکر شده به سامانه به‌منزله انصراف از خوابگاه می‌باشد و مدیریت خوابگاه هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال اسکان دانشجویان نخواهد داشت.

۷- زمان بازگشایی خوابگاه‌ها در نیم‌سال اول تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ از ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه مورخ ۵ مهرماه خواهد بود؛ لذا دانشجویانی که اسکان اینترنتی آن‌ها تأیید شده است، برای دریافت کلید اتاق می‌توانند از تاریخ مذکور به واحد کلیدسازی مجتمع خوابگاهی خود مراجعه نمایند. در ضمن به دلیل برگزاری ایین نودانشجویان در ششم مهر ماه، پذیرش در این روز از ساعت ۱۲ به بعد خواهد بود.

۸- دانشجویان در نظر داشته باشند با توجه به مصوبه وزرات بهداشت و درمان، خوابگاه از ارائه هرگونه لوازم شخصی از جمله (تشک، پتو، ملحفه، بالش، ظروف و…) معذور خواهد بود و این وسایل باید از سوی دانشجو تأمین شود.

۹- دانشجویان می‌توانند برای آگاهی از قوانین و مقررات خوابگاه‌های دانشجویی و کسب اطلاعات بیشتر به سامانه kooy.ut.ac.ir مراجعه کنند.

آدرس وب‌سایت اداره کل امور خوابگاه‌ها: https://kooy.ut.ac.ir، سامانه اسکان خوابگاه‌های دانشگاه تهران: http://ems.ut.ac.ir و رایانامه اداره کل امور خوابگاه‌ها: kooy@ut.ac.ir است.

شماره تلفن‌های ضروری برای کسب اطلاعات بیشتر:

پذیرش خوابگاه پسران: ۱۴– ۸۲۰۹۵۶۱۱

پذیرش خوابگاه دختران: ۸۸۰۱۳۷۰۱

انفورماتیک خوابگاه: ۸۸۰۱۰۷۰۸ – ۸۲۰۹۵۵۱۲