موافقت با میهمانی و نقل و انتقال حدود ۵ هزار دانشجو در سال جدید

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، به نقل از سازمان امور دانشجویان، ابوالفضل دانشور گفت: برای سال تحصیلی جدید، ۱۲ هزار و ۵۹۲ درخواست جهت میهمانی و نقل و انتقال توسط دانشجویان مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و دکتری حرفه‌ای در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی وزارت عتف در سامانه سجاد ثبت شده بود که در نهایت با درخواست ۴ هزار و ۸۶۳ نفر موافقت نهایی بعمل آمد.

دانشور افزود: فرایند ثبت درخواست‌های میهمانی و نقل و انتقال دانشجویان برای سال تحصیلی جدید در سامانه سجاد از اردیبهشت ماه سال جاری شروع شد و پس از اتمام مهلت دانشجویان برای ثبت درخواست، دانشگاه‌های مبدا شروع به بررسی درخواست‌ها نمودند و از مجموع کل درخواست‌های ثبت شده با ۷ هزار و ۸۰۵ درخواست موافقت کردند.

مدیر کل امور دانشجویان داخل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: دانشگاه‌های مقصد نیز در بازه زمانی قانونی که در اختیار داشتند از مجموع درخواست‌هایی که دانشگاه‌های مبدا با آن‌ها موافقت کرده بودند؛ با ۴ هزار و ۸۶۳ درخواست جهت پذیرش میهمانی و نقل و انتقال موافقت نمودند.

دانشور با اشاره به جنسیت افرادی که با میهمانی و نقل و انتقال آن‌ها در سال تحصیلی جدید موافقت شده، افزود: از مجموع ۴ هزار و ۵۳۸ نفری که به دانشگاه‌های کشور میهمان شدند، ۲ هزار و ۸۸۵ خانم و یک هزارو ۹۷۸ آقا هستند.