دکتر دوسرانیان مقدم سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان در دیدار با مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین بر ارتباط روشمند میان دانشگاه و متولیان حوزه صنعت استان تاکید کرد.

دکتر دوسرانیان مقدم سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان و مهندس صفاری مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین با هدف تقویت نقش دانشگاه در حوزه آموزش کارکنان شاغل در شهرک‌های صنعتی استان و نیز جلب حمایت شرکت شهرک‌های صنعتی استان در برگزاری رویدادهای استارتاپی دانشگاه دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین، در این دیدار دکتر مقدم با تشریح جایگاه دانشگاه جامع علمی کاربردی در نظام آموزش عالی کشور، اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این دانشگاه امکان تدوین، تصویب و برگزاری مستقل دوره‌های آموزش عالی مورد نیاز کشور در قالب دوره‌های مقطع‌دار و کوتاه مدت است لذا به منظور استفاده از این ظرفیت، تقویت ارتباط روشمند میان دانشگاه و متولیان حوزه صنعت برای احصاء و رفع نیازهای آموزشی و تامین نیروی انسانی ماهر شرکت‌های صنعتی ضروری است.

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خاطر نشان کرد: با توجه به صنعتی بودن استان قزوین و وجود شهرک‌های متعدد صنعتی در این استان، نقش شرکت شهرک‌های صنعتی برای ایجاد این حلقه ارتباطی میان دانشگاه و صنعت بسیار پررنگ است. علاوه بر این، رسالت آموزشی شرکت نیز امکان همکاری نزدیک دو مجموعه را بیش از پیش فراهم می‌سازد.

مهندس صفاری مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین نیز در این دیدار، با استقبال از توسعه همکاری‌های فیمابین بر اساس ظرفیت‌های موجود، به بحث آموزش شاغلان شرکت‌های حاضر در شهرک‌های صنعتی استان اشاره کرد و افزود: یکی از وظایف شرکت شهرک‌های صنعتی بروزرسانی دانش کاربردی کارکنان شاغل در شرکت‌های صنعتی استان است و برای این منظور هر ساله مبلغی را به عنوان یارانه آموزشی اختصاص می‌دهد. به علاوه، خدمات مشاوره صنعتی توسط این شرکت انجام می‌پذیرد که می‌توان از این بستر نیز برای حضور اساتید برتر دانشگاه استفاده کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین با تاکید بر حمایت این شرکت از رویدادهای استارتاپی دانشگاه، گفت: شرکت شهرک‌های صنعتی این آمادگی را دارد از رویدادهای شتاب و استارتاپی که بر حل مسایل مشخص و مبتلا به صنعت تمرکز دارد حمایت مالی کند.

در این دیدار مقرر شد، نمایندگان دانشگاه جامع علمی کاربردی و شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین در خصوص ایجاد برنامه مشترک و انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان دو مجموعه نشست‌های تخصصی برگزار نمایند.