تیتر پنج شنبه/// از افزایش وام‌های شهریه تا شرایط اسکان در خوابگاه‌ها

به گزارش خبرنگار دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، هفته‌ای که گذشت، خبر‌هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در سطح دانشگاه‌ها منتشر شد. برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را دربر گرفت و برای آن‌ها حائز اهمیت بود. گزیده‌‍ای از مهم‌ترین اخبار صنفی و فرهنگی دانشگاه‌ها در هفته گذشته را مرور می‌کنیم.

 

جزئیات ارائه ۴ وام دانشجویان علوم پزشکی در سال تحصیلی جدید

جزئیات چهار وام ودیعه مسکن، وام ضروری، وام تحصیلی و وام شهریه برای دانشجویان علوم پزشکی اعلام شد.

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، دانشگاه‌های علوم پزشکی جزئیات چهار وام مهم برای استفاده دانشجویان را اعلام کردند. دانشجویان باید با مراجعه به پرتال دانشجویی در صندوق رفاه دانشجویی وزارت بهداشت برای دریافت این وام‌ها ثبت نام کنند.

ودیعه مسکن به دانشجویان متاهل دوره روزانه که در محل سکونت خانواده نبوده و یا در خوابگاه‌های دانشجویی سکونت نداشته باشند و اجاره نامه مورد تایید با کد رهگیری ارائه کنند، بعد از گذشت حداقل یک نیمسال از شروع تحصیل و فقط برای یک بار در هر مقطع تحصیلی پرداخت می‌شود.

به دانشجویان مقاطع کاردانی، کارشناسی و دکتری حرفه‌ای به شرط داشتن میانگین معدل حداقل ۱۲ ودیعه مسکن پرداخت می‌شود.

 

تیتر پنج شنبه/// از افزایش وام‌های شهریه تا شرایط اسکان در خوابگاه‌ها

سی امین جشنواره دانشجوی نمونه برگزار می‌شود

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان با اشاره به اینکه سی امین دوره جشنواره دانشجوی نمونه در سال جاری برگزار می‌شود؛ گفت: دانشجویان متقاضی می‌توانند از دوم الی ۱۵ مهر ماه در سامانه سجاد ثبت‌نام کنند.

هاشم داداش پور معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: جشنواره دانشجوی نمونه امسال نیز مانند سال‌های گذشته با هدف افزایش مراتب معنوی و تشویق دانشجویان در پایبندی به هویت ملّی و گسترش اصول و ارزش‌های اسلامی، اخلاق حرفه‌ای و افزایش تحرک، نوآوری و شادابی اجتماعی و شناسایی دانشجویان با استعداد‌های برتر علمی فرهنگی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این رویداد سعی دارد تا با شناسایی نخبگان، الگوی دانشجوی نمونه و برتر را در حوزه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی معرفی نماید. معرفی جوانان فرهیخته، موفق و برگزیده و بهره‌مندی از توانمندی‌ها و شایستگی‌های آن‌ها می‎تواند نقطه عطفی در نیل به اعتلا و ارتقای جایگاه علمی و فرهنگی کشور باشد.

 

تیتر پنج شنبه/// از افزایش وام‌های شهریه تا شرایط اسکان در خوابگاه‌ها

 

شرایط اسکان دانشجویان روزانه غیربومی در خوابگاه‌های دانشگاه تهران

دانشگاه تهران در اطلاعیه‌ای شرایط ثبت‌نام غیرحضوری دانشجویان روزانه غیربومی کارشناسی ورودی سال ۱۴۰۱ دانشگاه تهران برای سکونت در خوابگاه‌های دانشجویی را اعلام کرد.

 در اطلاعیه دانشگاه تهران آمده است: پذیرفته‌شدگان آزمون مقطع کارشناسی سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ در صورتی که دانشجوی روزانه غیربومی دانشگاه تهران به جز پذیرفته‌شدگان دانشکده‌های فنی فومن، کاسپین (چوکا)، ابوریحان، دانشکدگان فارابی (قم) و کشاورزی و منابع طبیعی (که این گروه صرفاً در خوابگاه‌های واحد‌های پذیرش شده امکان اسکان را خواهند داشت و تاریخ ثبت‌نام از سوی هر کدام از این واحد‌ها اعلام خواهد شد) باشند،می‌توانند با مراجعه به سامانه اسکان خوابگاه‌های دانشگاه تهران به آدرس ems.ut.ac.ir نسبت به ثبت‌نام برای خوابگاه اقدام کنند.

 

تیتر پنج شنبه/// از افزایش وام‌های شهریه تا شرایط اسکان در خوابگاه‌ها

 

افزایش میزان وام شهریه دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی از افزایش میزان وام شهریه دانشجویان این دانشگاه خبر داد.

 سلیمان عباسی با اعلام این خبر افزود: به استناد ابلاغ صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در سال تحصیلی جدید میزان وام شهریه دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته بیش از ۱۵ درصد افزایش یافت.

وی افزود: وام شهریه برای دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی از یک میلیون و سیصد هزار تومان به یک و پانصد هزار تومان افزایش یافت.

 

تیتر پنج شنبه/// از افزایش وام‌های شهریه تا شرایط اسکان در خوابگاه‌ها

 

موافقت با میهمانی و نقل و انتقال حدود ۵ هزار دانشجو در سال جدید

مدیر کل امور دانشجویان داخل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: به منظور میهمانی، نقل و انتقال دانشجویان، با درخواست قریب به ۵ هزار دانشجو موافقت شد.

 ابوالفضل دانشور گفت: برای سال تحصیلی جدید، ۱۲ هزار و ۵۹۲ درخواست جهت میهمانی و نقل و انتقال توسط دانشجویان مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و دکتری حرفه‌ای در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی وزارت عتف در سامانه سجاد ثبت شده بود که در نهایت با درخواست ۴ هزار و ۸۶۳ نفر موافقت نهایی بعمل آمد.

تیتر پنج شنبه/// از افزایش وام‌های شهریه تا شرایط اسکان در خوابگاه‌ها

دانشور افزود: فرایند ثبت درخواست‌های میهمانی و نقل و انتقال دانشجویان برای سال تحصیلی جدید در سامانه سجاد از اردیبهشت ماه سال جاری شروع شد و پس از اتمام مهلت دانشجویان برای ثبت درخواست، دانشگاه‌های مبدا شروع به بررسی درخواست‌ها نمودند و از مجموع کل درخواست‌های ثبت شده با ۷ هزار و ۸۰۵ درخواست موافقت کردند.