مراسم شهادت امام حسن عسکری (ع)، با حضور استادان، کارکنان و دانشجویان در مسجد امام رضا (ع) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر مهدی پور از استادان حوزه و دانشگاه ، ضمن تسلیت شهادت این امام بزرگوار گفت: دوران امامت امام حسن عسکری ۶ سال بود و ایشان در سامرا در حصر خانگی و غالباً در زندان بودند و تمام امورات ایشان در زندان سپری شد.
وی افزود: دستگاه خلافت عباسی می دانست که آخرین امام و موعود، فرزند امام حسن عسکری (ع) است به همین دلیل این امام همام را تحت فشار قرار داده بود؛ همان طور که فرعون می خواست حضرت موسی (ع) را بعد از تولد بکشد و نگذارد که ایشان به پیغمبری برسد.
استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: با وجود محدودیت های سختی که علیه امام حسن عسکری (ع) صورت گرفت؛ حضرت امام عصر (عج) متولد شدند و پدر گرامی شان دو وظیفه متضاد یعنی مخفی کردن خبر این مولود با برکت از دستگاه خلافت و دشمنان و همچنین از برادرشان جعفر کذاب به خاطر دشمنی آنان و حفظ جان آن حضرت و دیگری افشای خبر تولد این مولود بزرگوار در بین دوستان و شیعیان راستین و تبیین امامت امام زمان (عج) بعد از خودشان را برعهده داشتند.
وی در پایان گفت: بعد از شهادت امام حسن عسکری (ع)، امام زمان (عج) عموی شان، جعفر کذاب را که بعد از امام حسن عسکری (ع) خود را امام می دانست؛ کنار زدند و خودشان بر پیکر مطهر پدر گرامی شان نماز خواندند و قاعدتاً کسی که بر بدن امام علیه السلام نماز می خواند باید امام باشد و امامت امام زمان (عج) از آن لحظه شروع و تاکنون ادامه دارد.
 گفتنی است، مداحی از دیگر برنامه های این مراسم معنوی بود.
شایان ذکر است؛ هم چنین به همین مناسبت درروز سه شنبه ۱۲مهرماه نیز مراسم پرفیض قرائت زیارت عاشورا با حضور استادان، کارکنان و دانشجویان و با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین مهدی پورآرین معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه در مسجد امام رضا (ع) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.