معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر:

ضرورت نظارت و پیگیری وضعیت دانشجویان توسط والدین

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، حامد ملاداودی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مراسم معارفه با والدین دانشجویان این دانشگاه که با هدف آشنایی با قوانین دانشگاه برگزار شد گفت: به هر صورت دانشجویانی که به تازگی وارد دانشگاه شده اند همان دانش آموزان بالنده‌ای هستند که در حال آغاز زندگی جدیدی هستند.

وی افزود: دوران دانشجویی ویژگی‌های خاص خودش را دارد و تفاوت بارزی با دوره دانش آموزی دارد.

وی گفت: این افتخاری است برای هر پدرومادری که فرزندش عضو دانشگاه صنعتی امیرکبیر باشد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تبریک به والدین دانشجویان نوورود دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: قطعا این عضویت حاصل زحمات والدین بوده و جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان یک دانشگاه معتبر علمی در سطح بین المللی و جهانی از نظرعلمی و فناوری شناخته شده است، گفت: شرکت‌های بزرگ با دانشگاه همکاری دارند ضمن اینکه اساتید و دانشجویان این دانشگاه در طرح‌های تحقیقاتی بزرگی در کشور همکاری می‌کنند.

ملاداودی خاطر نشان کرد: این دانشگاه جریان ساز و تحول آفرین بود ه و نقش بزرگی در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس داشته و ۹۰ شهید را تقدیم این آب و خاک کرده است.

به گفته وی، وقتی فرزند ما از دوره دانش آموزی به دانشجویی وارد می‌شود بسیاری از والدین حس می‌کنند شاید نقش خود را ایفا کردند و دیگر وظیفه‌ای در قبال دانشجویشان ندارند، اما از نظر ما درست نیست، زیرا در دوران جدید وظایف بسیار و متعددی بر عهده والدین است که باید به آن توجه شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطر نشان کرد: اولین وظیفه و مسئولیت والدین افزایش اطلاعات از محیط دانشگاه فرزندانشان است ضمن اینکه با قوانین آشنایی پیدا کنند.

ملاداودی با بیان اینکه گاهی عدم اطلاعات و آگاهی‌ها باعث مشروط شدن دانشجویان می‌شود، گفت: هر والدین باید تعداد واحد‌های پاس شده در هر ترم، شرایط مشروطی، غیبت‌ها و … را بداند. دانشجویی که دوترم بیشتر مشروط شود در شرف اخراج قرار می‌گیرد. این اطلاعات و قوانین دانشگاه را باید والدین پیگیر باشند.

وی با بیان اینکه امکانات ورزشی و فرهنگی زیادی در دانشگاه وجود دارد، گفت: ما حدود ۱۳ خوابگاه پسرانه و ۹ خوابگاه دخترانه و ۵ خوابگاه متاهلی و ۵ هزار دانشجوی خوابگاهی داریم.

وی با بیان اینکه ۱۴ هزار دانشجو در این دانشگاه هستند، گفت: همه این عزیزان امانت نزد مسئولان دانشگاه هستند و ما وظیفه داریم وضعیت تک تک دانشجویان را پیگیری کنیم. لازم است والدین نظارت لازم را بر فرزندان خودشان داشته باشند.

ملاداودی گفت: کیفیت آموزش‌ها در دوره کرونا کاهش یافت و امسال برنامه ریزی کردیم به صورت حضوری دانشجویان را در دانشگاه داشته باشیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: به نظر می‌رسد که باید یک اعتماد و ارتباط دوسویه بین شما والدین و مسئولان دانشگاه وجود داشته باشد تا در صورت بروز مشکل بتوانیم آن‌ها را رفع کنیم.

در ادامه این مراسم والدین و دانشجویان با قوانین و مقررات دانشگاه توسط کارشناسان اداره امور مشاوره آشنا شدند.