دکتر حسین بلندی رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی به مناسبت ۱۸ مهرماه، آغاز سی و یکمین سال تاسیس دانشگاه، پیامی صادر کرد. در این پیام آمده است:

هجدهم مهرماه، سالروز رویدادی است که در پس ارزش‌ها و دستاوردهای پیروزمندانه دوران دفاع مقدس شکل گرفت و با تاسیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی در کالبد نظام آموزش عالی کشور تبلور یافت. دانشگاهی که عرصه نقش‌آفرینی آن در سطح ملی، پشتوانه آن ظرفیت‌های عظیم کشور و رسالت آن پیشگامی برای ارتقای دانش، ایجاد و توسعه مهارت‌ها و توانایی‌های لازم در زمینه کاربرد علوم و فناوری، کارآفرینی و اشتغال افراد در طیفی از مشاغل و حِرف است.

به راستی شکل­ گیری دانشگاه جامع علمی‌کاربردی وام­دار اندیشمندانی نیک­ اندیش است که بنیان آن را به درستی و با نگاه به آینده بنا نهادند و دستاوردها و موفقیت‌هایی که در این دانشگاه رقم می‌خورد، نیز حاصل تعامل فعال برگرفته از این اندیشه­ هاست.

در دنیای کنونی که دنیای برتری فناوری‌های نوین و حرکت شتابان تغییرات است و نظام‌‌های آموزشی و به تبع آن، دانشگاه‌ها نمی‌توانند خود را جزیره‌ای منفک از سایر نهادها و فعل و انفعالات گسترده بدانند، دانشگاه جامع علمی‌کاربردی نیز به دنبال این است که همگام با این تحولات به بازسازی و بازآفرینی سیاست‌ها پرداخته و در قالب برنامه‌های عملیاتی، تحولی بنیادین در راستای رشد و تعالی علم و عمل ایجاد نماید.

اکنون که ظرفیت و توان عظیم دانشگاه‌های این سرزمین موجب شکوفایی علم و دانش در ایران اسلامی شده است، مسئولیت این دانشگاه باتوجه به سبقه و ماموریت آن به عنوان نهاد متولی آموزش های مهارتی برای هم افزایی بین بازار کار و آموزش قابل توجه است. پذیرش این مسئولیت خطیر و حرکت در مسیر صحیح آن با همراهی یاورانی معتقد به این آموزش­ها، پیشرو در شناسایی و بهره­ مندی از ظرفیت­ها و اندیشمند در یافتن راه‌های بدیع میسر خواهد بود.

اینجانب آغاز سی و یکمین سال تاسیس بزرگ‌ترین زیست‌بوم تربیت نیروی ماهر کشور را به خانواده بزرگ دانشگاه جامع علمی‌کاربردی اعم از دانشجویان پرتلاش، مدرسان توانمند، همکاران دلسوز و همچنین روسای محترم مراکز آموزش عالی علمی­ کاربردی تبریک عرض می‌نمایم و امیدوارم که این دانشگاه با بهره‌مندی از توان و ظرفیت خود بتواند پرچم‌دار شایسته‌ای در تربیت مبارزان جهاد با داعش بیکاری باشد.