به گزارش گروه استان‌های پایگاه خبری دوم آذر، علی دلزنده، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی قزوین گفت: در راستای رشد علمی و شخصیتی، اجتماعی و مهارتی دانشجویان دوره‌هایی در حال برگزاری است تا روی طرز تفکر دانشجویان اثر گذاشته و دانشجو را به یک فرد فعال و کنشگر تبدیل کند.

دلزنده با بیان اینکه بسیاری از دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی به دلیل فقدان مهارت در یافتن شغل با برخی موانع روبه‌رو هستند، افزود: شهر دانشجو با استفاده از ظرفیت و امکانات دانشگاه‌ها با هدف مهارت‌آموزی به دانشجویان متناسب با نیاز‌های بازار کار رشته تخصصی آنان گام‌های مؤثری برمی‌دارد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی قزوین بیان کرد: شهر دانشجو درواقع تشکلی تحت عنوان سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی است و مثل هر تشکل دانشجوییِ دیگری توسط دانشجویان تأسیس‌شده و توسط آن‌ها نیز اداره می‌شود.

وی با بیان اینکه همه تشکل‌های دانشجویی وظیفه‌دارند از بین دانشجویان عضو بگیرند؛ گفت: جهاددانشگاهی هم یک‌نهاد رسمیِ علمی، فرهنگی و آموزشی در کشور است و به‌این‌ترتیب، دانشجویانی که عضو سازمان دانشجویان می‌شوند، درواقع یک ارتباط دانشجویی با جهاددانشگاهی برقرار می‌کنند.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی قزوین بیان کرد: برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی، ایجاد شورونشاط علمی و فرهنگی، آشنایی بیشتر با ایران، اسلام و مشارکت در برنامه‌های زیست‌محیطی، برگزاری مناظرات دانشجویی عمومی و تخصصی و برگزاری اردو‌های جهادی بخشی از برنامه‌های این تشکل است.

دلزنده در خصوص نحوه عضویت در شهردانشجو مطرح کرد: دانشجویان علاقه‌مند می‌توانند برای عضویت در این تشکل به آدرس https://qazviniso.ir/ مراجعه کنند.

وی ادامه داد: دانشجو بودن اولین شرط عضویت در سازمان دانشجویان است. همچنین دانشجویانی که تمایل به عضویت دارند باید در نظر داشته باشند که این تشکل یک تشکل فعال و پویا است، بنابراین نیازمند است اعضای آن برای شرکت در برنامه‌های علمی و فرهنگی آن، وقت بگذارند.

دلزنده در پایان خاطرنشان کرد: اعضای فعال می‌توانند در شهر دانشجو، آموزش‌های لازم را کسب و خودشان یک کانون و هسته علمی راه بیاندازند.