به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، نشست هم اندیشی رئیس و دبیر کل فدراسیون با روسای هیات ورزش‌های دانشگاهی استانی به منظور بررسی فعالیت‌های فدراسیون و هیات‌های استانی در سال جاری، برنامه‌های آتی و چالش‌های موجود و چشم انداز آینده فدراسیون به صورت مجازی برگزار شد؛ بنابراین گزارش در ابتدای این نشست بشیریان رئیس فدراسیون ضمن تبریک هفته وحدت گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در سال جاری و برنامه‌های فدراسیون و استان‌ها و برنامه‌های هفته تربیت بدنی ارائه دادند.

رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی: در این نشست با اشاره به نقش مهم هیات‌های استانی در برنامه‌های فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی بر ضرورت مشارکت بیشتر هیات‌های استانی در برنامه‌های و تصمیم گیری‌های فدراسیون تاکید کرد.

بشیریان در خصوص بحث بودجه گفت: فدراسیون در تلاش است تا با رایزنی‌های که در حال انجام هست بتوانیم بودجه افزایش پیدا کند و در کنار این هم به دنبال استفاده از بخش‌های دیگر و اسپانسر‌ها برای فدراسیون هستیم و روسای هیات‌ها هم باید تلاش کنند تا با بخش‌های خصوص استان در خصوص جذب اسپانسر ارتباط برقرار کنند.

وی گفت: از مهمترین برنامه‌های فدراسیون میزبانی مسابقات آنلاین شطرنج دانشجویان آسیا و اقیانوسیه، برگزاری لیگ بسکتبال سه نفره دانشگاه‌ها و مسابقات جانبازان و معلولان می‌باشد.

همچنین در ادامه خواجوی دبیر کل فدراسیون گزارشی از مسابقات جام جهانی ورزش‌های رزمی دانشگاهی در کشور ترکیه ارائه دادند.

وی در ادامه گفت: از تمامی روسای هیات‌های استانی میخواهیم با توجه به مناسبت هفته تربیت بدنی و هفته پارالمپیک با توجه به حضوری شدن دانشگاه‌ها زمینه برگزاری فعالیت‌های ورزشی برای دانشجویان فراهم شود و گزارش کار‌های انجام شده به فدراسیون ارسال شود.

خواجوی در ادامه گفت: با توجه به ظرفیت‌های خوب استان‌ها برای زمینه فعالیت بیشتر استان‌های هم جوار میتوانند ضمن نشست‌های مشترک ارتباط خوبی با کشور‌های همسایه برقرار کنند تا بتوانیم برنامه‌های مشترک برگزار کنیم.

در ادامه روسای محترم هیات‌ها نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص موارد مطرح شده بیان کردند.

در پایان مقرر شد در خصوص ساختار فدراسیون و هیات‌های استانی روسای هیات‌های استانی نظرات و پیشنهادات خود را اعلام کنند.