دکتر محمدبیگی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی، بر نقش دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان پیشران در اعطای مجوزهای کسب و کار تاکید کرد.

دکتر فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در دیدار با دکتر محمد دوسرانیان مقدم سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین، بر نقش این دانشگاه به عنوان پیشران در اعطای مجوزهای کسب و کار تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین، در این دیدار که روز پنجشنبه ۲۱ مهرماه برگزار شد، دکتر محمدبیگی با اشاره به تغییر نگاه جامعه نسبت به مدرک گرایی و کاهش تمایل جوانان به تحصیلات طولانی مدت در رشته‌های نظری، اظهار داشت: ترکیب آموزش‌های نظری و کاربردی مطابق آنچه که در دانشگاه جامع علمی کاربردی اتفاق افتاده است راه حل کاهش معضل بیکاری در کشور است. وی با تاکید بر استفاده از آموزش‌های غیرحضوری در بستر فضای مجازی، این امکان را شرط تعمیم آموزش‌های مهارتی به مناطق محروم و دورافتاده دانست و از سرپرست دانشگاه برای همراهی با تیم مدیران استان در سفرهای دوره‌ای به مناطق روستایی استان دعوت کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ظرفیت‌های بالای دانشگاه جامع علمی کاربردی، افزود: لازم است مسئولان دانشگاه از طرق مختلف از جمله صدا و سیما و رسانه‌های جمعی نسبت به معرفی بیشتر این دانشگاه خصوصاً به جوانان و بانوان اقدام کنند و در کنار این امر، ارتباط مستمر با آموزش و پرورش و دستگاه‌های اجرایی موثر در حوزه اشتغال و کارآفرینی نیز ضروری است.

دکتر محمدبیگی، توانمندی‌های اقتصادی استان قزوین در حوزه کشاورزی را خاطرنشان کرد و گفت: استان قزوین با دارا بودن تنها یک درصد از وسعت کشور در تولید ۱۴ محصول کشاورزی، باغی و دامی رتبه اول تا ششم را کسب کرده که این مزیت‌ها توجه ویژه دانشگاه جامع علمی کاربردی را برای گسترش آموزش‌های مهارتی و تخصصی طلب می‌کند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در خاتمه سخنان خود با اعلام حمایت از برنامه‌های تحول‌آفرین دانشگاه جامع علمی کاربردی، گفت: پیگیر اختصاص بودجه به امر آموزش عالی مهارتی از طریق کارگروه‌ اقتصاد دانش‌بنیان مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

گفتنی است در ابتدای این دیدار، دکتر دوسرانیان مقدم، سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان به تشریح برنامه دانشگاه برای تقویت نقش موثر بانوان در خانواده و جامعه از طریق ارائه آموزش‌های کاربردی پرداخت و تصریح کرد: تنوع قابل توجه رشته‌های آموزش عالی مهارتی در کنار شکل ارائه این آموزش‌ها به دو صورت دوره‌های کوتاه مدت و مقطع‌دار، نیاز جامعه را به توانمندسازی نیروی انسانی فعال تامین می‌کند.