به همت مرکز رشد واحدهای فناور و توسعه کارآفرینی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) و در راستای معرفی هسته‌های دانشجویی فناور همایشی با عنوان “رویاهایت را بساز”  روز دوشنبه ۲۵ مهرماه در تالار اجتماعات بوستان دانشگاه برگزار شد.

در این همایش، دکتر فرزاد ابراهیمی، مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه ضمن معرفی هسته‌های دانشجویی فناور مرکز رشد واحدهای فناور بیان داشت: همایش “رویاهایت را بساز”، اولین همایش برگزار شده در سال تحصیلی جدید است که با هدف آشنایی دانشجویان با فعالیت‌های مرکز رشد دانشگاه و هسته‌های دانشجویی فناور در جریان است و بناست در قالب سلسله نشست‌هایی به صورت فصلی برگزار شود.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه ادامه داد: با نگاهی به شعار سال “تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین”، اهمیت و جایگاه فناوری و فعالیت‌های دانش‌بنیان در کشور ضرورت می‌یابد و بایستی همه دانشگاهیان دغدغه بیان این مطالبه را داشته باشند.

دکتر ابراهیمی افزود: مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه می‌تواند زمینه‌ساز پرورش ایده‌ها و تیم‌سازی در حوزه‌های مورد نیاز کشور باشد. در همین راستا، تامین فضای مناسب جهت استقرار هسته‌های دانشجویی فناور، سرمایه‌گذاری جهت تولید محصول، تامین فضای مناسب کارگاهی و آزمایشگاهی در دانشکده‌های مرتبط، معرفی هسته‌های دانشجویی فناور به واحدهای صنعتی از جمله اقداماتی است که مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه حمایت می‌کند. لذا، از همه دانشجویان گرامی دعوت می‌شود تا ایده‌های خود را مکتوب و به مرکز رشد واحدهای فناور و توسعه کارآفرینی دانشگاه ارائه نمایند.

گفتنی است در این همایش، دکتر سید علی قاسم‌زاده، رئیس دانشگاه به همراه اعضای هیات رئیسه، جمعی از اعضای هیات علمی و دانشجویان از نمایشگاه محصولات هسته‌های دانشجویی فناور مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه بازدید به عمل آوردند و در ادامه، سرپرست هسته‌های دانشجویی فناور دانشگاه در حوزه‌های خودروهای الکتریکی و هیبرید، هوا و فضا، اینترنت اشیا، انرژی تجدیدپذیر و رباتیک توضیحاتی در خصوص حوزه‌های فعالیت هر هسته و برنامه زمانی پروژه‌های جاری ارائه نمودند و از دانشجویان رشته‌های مختلف دعوت به همکاری کردند و همچنین پرسش و پاسخ در حوزه‌های ارائه شده انجام شد.