سید علی قاسم زاده، رئیس دانشگاه در گفت و گو با خبرنگار فارس با اشاره به ایجاد حلقه ارتباط بین صنایع و شرکت ها و بازار کار و فارغ التحصیلان برای اولین بار در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) و راه اندازی مدرسه اشتغال و بانک اشتغال افزود: با برگزاری دوره های مهارتی، تخصص لازم برای حضور فارغ التحصیلان در بازار کار ارائه و شرکت ها و نهادها طبق تفاهم نامه ای که صورت می گیرد، ملزم هستند نیروی انسانی مورد نظر خود را از مدرسه اشتغال، بانک اشتغال و یا فارغ التحصیلان آماده به کار انتخاب کنند.

وی با اشاره به تحصیل حدود ۶۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)  اظهار کرد: فضای رقابتی برای جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه ها بر اساس سیاست و رسالت های خودشان ایجاد شده که دانشگاه بین المللی امام(ره) قزوین با توجه به اینکه مهمترین، قدیمی ترین و به روزترین مرکز آموزش زبان فارسی کشور است، قطعا مورد اقبال دانشجویان خارجی است و هر دوره بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ نفر دانشجوی زبان فارسی دارد.

رئیس دانشگاه ادامه داد: دانشگاه را نهاد محصور شده و محدود نمی دانیم و متعلق به مردم و در خدمت آنان است و در عرصه های اجتماعی به ویژه تولید محتوا و انتقال فرهنگ و برنامه های عمیق فرهنگی به خوبی ایفای نقش می کند.

قاسم زاده بیان کرد: به دلیل اینکه سال ها بود استان در زمینه «قزوین شناسی» تهی و محروم بود، دانشگاه رسالت خود را در قالب بنیاد قزوین شناسی پیگیری می کند تا خدمتی در حوزه فرهنگی به استان داشته باشد و از گسست نسل و بی هویتی که نسل جدید را در قزوین تهدید می کند جلوگیری کند و به هویت اصلی بازگرداند و این موضوع در قالب برنامه های علمی، بنیاد قزوین شناسی و نشست های مختلف اتفاق می افتد.

وی اضافه کرد: دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در راستای تبلیغ و رسالت انقلابی دبیرخانه های گستره جغرافیایی اندیشه حضرت امام و جهان مقاومت و آینده با محوریت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی راه اندازی شده و دو همایش هم برگزار شده است.

این مسئول به ورود دانشگاه امام در خصوص برگزاری و ترویج کرسی های نظریه پردازی و علمی اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به وجود اندیشمندان خوب امیدواریم از محتوای بومی نظریه هایی استخراج شود که برد جهانی و اثرگذار داشته باشد.

رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) استان قزوین افزود: در حوزه علوم انسانی و مباحث نظری خیلی کار نشده و دانشگاه در زمینه کرسی های نقد و نظریه ورود جدی یافته است که امید است نظریه های خوبی استخراج شود.