برنامه معارفه برای ورودی های ۱۴۰۱،۱۴۰۰ و ۱۳۹۹ با حضور ۹۰ نفر از دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، اساتید گروه تاریخ و هیئت رئیسه دانشکده روز دوشنبه ۲۵ مهرماه، در دانشکده ادبیات و علوم انسانی به همت اعضای انجمن علمی تاریخ و با همکاری معاونت فرهنگی و اعضا و مدیر گروه تاریخ برگزار شد.

دکتر بختیاری، هیأت علمی گروه تاریخ ضمن خوشامدگویی و تبریک به دانشجویان جدیدالورود و آرزوی موفقیت برای تمامی دانشجویان رشته تاریخ،با اشاره به راه اندازی مجله تاریخ روستا و روستانشینی در ایران و اسلام از طرف گروه تاریخ  از استادان و پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای نگارش و ارسال مقالات علمی دعوت کرد و  قسمتی از مستند معرفی استان قزوین پخش شد.

در ادامه  دکتر عبدالعلی آل بویه، رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی با تاکید بر اهمیت رشته تاریخ اهمیت آموزش زبان انگلیسی و زبان عربی را برای پیشرفت در رشته تاریخ ضروری دانست.

همچنین دبیر انجمن علمی تاریخ، خانم آتنا رحمانی، با معرفی اماکن تاریخی برجسته استان، دانشگاه و دانشکده و امکانات موجود در دانشگاه و دانشکده ادبیات و علوم انسانی پس از معرفی انجمن علمی و اهداف و چارچوب و اعضای انجمن علمی تاریخ در سال ۱۴۰۱-۱۴۰۲ به فعالیت های انجام شده توسط اعضای انجمن اشاره کرد و با پخش کلیپ و اینفوگرافیک مربوط به فعالیت های انجمن به سخنان خود پایان داد.

در ادامه این برنامه استاد باقرعلی عادلفر که از اساتید برجسته و پیشکسوت گروه تاریخ به معرفی و اهمیت رشته تاریخ پرداخته و از علاقه خود در انتخاب این رشته و آموزش و پژوهش صحبت کرد.

همچنین دکتر نصرالله پور محمدی املشی، مدیر گروه تاریخ، نیز ضمن خوشامدگویی و آرزوی موفقیت برای تمامی دانشجویان با اشاره و معرفی همه مقاطع رشته تاریخ با معرفی گرایش های ارشد و دکتری در دانشگاه بین المللی امام خمینی یشنهاد و تاکید کرد که در عنوان انجمن، از انجمن علمی تاریخ و ایران­شناسی استفاده شود چون این گروه شامل هر دو رشته است. در ادامه بین دانشجویان یک قرعه کشی  انجام شد و به قید قرعه جوایزی به آنها تعلق گرفت.