تیتر فردا// آخرین وضعیت برگزاری کلاس های حضوری دانشگاهها از زبان وزیر علوم / سالانه ۵۰ هزار خوابگاه‌ها متاهلی احداث می‌شود

زلفی گل، وزیر علوم تحقیقات و فناوری در گفتگو با خبرنگار دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، در خصوص آخرین وضعیت تشکیل کلاس‌های حضوری در دانشگاه‌ها گفت: کلاس‌ها تقریبا در اکثر دانشگاه‌ها به صورت حضوری برگزار می‌شود و مشکلی برای برگزاری کلاس‌ها وجود ندارد.

وی افزود: در صورتی که مشکل خاصی در دانشگاه وجود داشته باشد، دانشگاه ها می‌توانند کلاس‌ها را به صورت مجازی برگزار کنند مانند مشکلات خوابگاهی یا مشکلات فیزکی و تعمیراتی که در دانشگاه‌ها در حال انجام است که در شرایط خیلی استثنایی است.

وزیر علوم در خصوص کمبود خوابگاه‌های دانشجویی گفت: با تفاهم نامه‌ای که با وزیر راه و شهرسازی داشتیم قرار شد که در یک فرآیند ۴ ساله ۲۰۰ هزار خوابگاه متاهلی برای وزارت علوم احداث شود که دانشگا‌ه ها ۱۰ درصد از بودجه تملک و ۱۰ درصد از بودجه عمرانی را اختصاص دهند و پیش بینی شده که هر سال ۵۰ هزار خوابگاه احداث شود.

زلفی گل خاطر نشان کرد: پس از ساخت خوابگاه و تحویل آن به دانشگاه‌ها تسهیلات ساخت خوابگاه به صورت اقساط از سوی دانشگاه‌ها پرداخت می‌شود.