به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، امروز ۴ آبان، حوالی ساعت ۱ ظهر حدود ۲۰ الی ۳۰ نفر دانشجو ابتدا جلوی سلف دانشگاه تجمع کرده و پس از مدتی با افزوده شدن به تعدادشان، شروع به حرکت در محوطه دانشگاه کردند. به تدریج با حرکت در دانشگاه تعداد معترضان به حدود ۷۰-۶۰ نفر رسید و اقدام به سر دادن شعار‌های رادیکال کردند. مسئولین و کادر دانشگاه و حراست صرفا پشت آنان حرکت کرده و تقابلی از سوی دانشگاه با این افراد صورت نگرفت.

حدود ساعت ۲ بعدازظهر، حراست و مسئولین دانشگاه برای اینکه دانشجویان تجمع کننده، از دانشگاه خارج نشده و مشکلی برایشان پیش نیاید، اقدام به بستن در‌ها کردند؛ با این وجود ۲۰-۱۰ نفر از تجمع کنندگان، از دانشگاه خارج شده و با تعدادی از افراد غیر دانشجو (حدود ۵ پسر) نزدیک سردر شروع به سر دادن شعار کردند و از مردم دعوت کردند به آن‌ها ملحق شوند؛ اما مردم محلی و کسبه صرفا نظاره گر بودند. پس از گذشت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه نیروی انتظامی با آرامش از آن‌ها درخواست کرد متفرق شوند. تجمع کنندگان به تدریج به سمت چپ سردر حرکت کردند. اندکی بعد تعدادی از آن‌ها مجددا جلوی سردر جمع شدند و با شعار «بی غیرت درو باز کن» نسبت به بستن درب‌ها و ممانعت حراست از خروج دانشجویان اعتراض کردند. در همین حین مامورین مستقر جلوی سردر افراد تجمع کننده را متفرق و تعقیب کرده و جمعیت به سمت کوچه‌ها پراکنده شدند.

در این هنگام معترضان داخل دانشگاه با حراست درگیری لفظی پیدا کردند و خواستار باز شدن در‌ها شدند. بسیج دانشجویی نیز ورود کرده و برای تامین امنیت دانشجویان خارج از دانشگاه و ورود آن‌ها به داخل با مسئولین صحبت کرد. یکی از مسئولین حراست به طور مستقیم با معترضان وارد گفتگو شد و دلیل بستن در دانشگاه را چنین توضیح داد: «ما در‌ها را بستیم تا افراد غیر دانشجو وارد محیط دانشگاه نشوند. ولی هر دانشجویی که بیرون مانده است میتواند وارد شود. با دوستانتان تماس بگیرید و بگویید بیایند داخل.»

در خلال این اتفاقات عده‌ای از جو موجود سواستفاده کرده و با شایعه پراکنی ذهن بقیه دانشجویان را مشوش میکردند و مدعی بودند که مامورین دانشجویان را دستگیر کرده اند، ولی هنوز منبع موثقی مبنی بر این خبر وجود ندارد.

با گذشت ساعتی از وقایع پیش آمده و حوالی ساعت ۳ و نیم بعد از ظهر فضای دانشگاه به حالت عادی برگشت و مأمورین مستقر جلوی سردر نیز محل را ترک کردند.