به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر با صدور بیانیه‌ای فاجعه شاهچراغ را نقطه پایانی بر تحمل هرگونه تشویش و اغتشاش در متن زندگی مردم دانست.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون

«بکشید ما را. ملت ما بیدار‌تر می‌شود. ما از مرگ نمی‌ترسیم و شما هم از مرگ ما صرفه ندارید.»

گذشت ایام و پیشروی‌های ملت بزرگ ایران در عرصه‌های جهانی و داخلی، دشمنان قسم خورده اسلام و ایران را بر این واداشت تا با حقد و کینه همیشگی خود، تمام سعی خود را در به آشوب کشیدن فضای کشور، ایجاد نا امنی و مختل کردن زندگی مردم به کار گیرند. اهانت و هتاکی‌های بی سابقه این عده انسان نما در آتش زدن پرچم ایران عزیز و قرآن کریم، توهین به ائمه اطهار علیهم السلام و کشیدن چادر از سر زنان مسلمان، نشانه قساوت و شقاوت این نا اهلان است.

اکنون با وقوع این جنایت دردناک در حرم حضرت شاهچراغ علیه السلام و به خاک و خون کشیده شدن ده‌ها مرد و زن و کودک هم وطن، بر همگان واضح شده است که چه میزان به اغتشاش کشیده شدن و برهم خوردن امنیت روانی و انتظامی جامعه تبعات هولناکی خواهد داشت. باروت سلاح تروریست شیراز، دروغ پردازی‌ها و فضای مسمومی است که رسانه‌های زر و زور و تزویر در یک ماه گذشته بر علیه ملت ایران ایجاد کردند و عناصر خبیث داخلی خود را به خط کردند تا هرچه دارند بر علیه اسلام و ایران به میدان بیاورند و متاسفانه عده‌ای هرچند اندک جهل ورزیدند و تحت تاثیر این جو مسموم بر علیه امنیت کشور صف ارایی کردند.

همه دیدیم که وحوش فرصت طلب امریکا و صهیونیسم، از یک طرف با فرستادن تکفیری حیوان صفت، خنجری بر پهلوی امت اسلام وارد می‌آورند تا به زعم خود تنور آشوب و اغتشاش را داغ نگه دارند و از طرف دیگر این امر را به ساحت جمهوری اسلامی نسبت می‌دهند۔ این کید آن‌ها نیز همچون سایر کید‌های شیطانی شان، همچون درگیر کردن شیعه و سنی با یکدیگر، با بصیرت و تیزهوشی ملت فهیم و آگاه، ملت مسلمان ایران راه به جایی نخواهد برد که فرمود: “ان کید الشیطان کان ضعیفا”

حال حجت بر همگان تمام شده است. صبر امت غیور ایران به سر آمده است. فاجعه‌ی شاهچراغ نقطه‌ی پایانی بر تحمل هرگونه تشویش و اغتشاش در متن زندگی مردم است. کسانی که تا به امروز به هر نحو فریب شعار‌های بزک شده، اما توخالی و هیجانی دشمن و اذنابش را میخوردند توجیهی برای ادامه‌ی سرگشتگی و خروج از فضای متانت ندارند.

آنچه قویا انتظار می‌رود، پیگیری و برخورد قاطع مسئولان امنیتی و قوه قضاییه با اخلالگران امنیت و مسببان حوادث اخیر است. تا آنکه دیگر هیچ دست و زبان غافلی نتواند امنیت کشور، مقدسات مردم و ارزش‌های ملی را با شعار‌های بی محتوا و بی ارزش، لکه دار کند.

دشمن ایران قوی تصور کرده است که با این دست وحشیگری‌ها و اقدامات تروریستی ترس و وحشت در دل مردم شهید پرور انداخته تا از ارزش‌های خود، از پرچم خود و امنیت خاک خود عقب نشینی کنند. اما بهتر است تکفیری‌های جیره‌خور آل‌سعود و جریان‌های آشوبگر و اغتشاش‌گر، بدانند که مردم ایران، پاسخی کوبنده به آن‌ها خواهند داد.

از ابتدای انقلاب اسلامی ایران، ملت شریف ایران در حوادث گوناگون با اخلاص و همدلی، با تقدیم ۲۲۰ هزار شهید دفاع مقدس، ۱۷ هزار شهید ترور، شهدای مدافع حرم و دیگر شهدا برای برپایی پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران خون‌ها داده است. اینک باری دیگر ایران اسلامی دست همیاری و همدلی مردم و ملت مسلمان را می‌طلبد تا همچون گذشته مشتی محکم بر دهان آمریکا و اسرائیل باشد و توطئه‌های خام آن‌ها برای نابودی ایران و ایرانی را نقش بر آب کند۔

و چنین راست گفت که “ان تنصروا الله ینصرکم”