دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) امروز یکشنبه ۸ آبان‌ماه، در محکومیت حادثه تروریستی حرم حضرت شاهچراغ در شیراز و همچنین اغتشاشات اخیر در فضای دانشگاهی کشور، تجمع و راهپیمایی اعتراضی برگزار کردند.

دانشگاهیان در این راهپیمایی با سر دادن شعارهای انقلابی، ضمن محکومیت حادثه ترویستی شیراز و حمایت از اسلام و انقلاب اسلامی، از دانشجویان دانشگاه‌های کشور خواستند که فریب تبلیغات رسانه‌ای دشمن را در اغتشاشات اخیر نخورند.

در پایان این تجمع، دانشگاهیان نماز ظهر و عصر را در محوطه باز دانشگاه به جماعت اقامه کردند و بیانیه مشترک تشکل‌های دانشجویی انجمن اسلامی، جامعه اسلامی و بسیج دانشگاه توسط یکی از دانشجویان قرائت شد.

 

متن کامل بیانیه مشترک تشکل های دانشجویی؛

بسم الله الرحمن الرحیم

نصر من الله و فتح قریب

چند روزی است برخی شهرهای ایران عزیز ما به جولانگاه اغتشاشگران و همراهان فریب خورده آنها بدل شده است و هر از چندگاهی خبر از یک اقدام غیرانسانی از سوی این جریان آشوبگر به گوش می‌رسد. از بریدن گلو و به آتش کشیدن مأمور پلیس گرفته تا کشیدن چادر از سر زنان و تخریب اموال عمومی و خصوصی مردم و از همه مهمتر سوزاندن پرچم مقدس ایران.

این آشوب ها که در ابتدا با اعتراض به فوت غم انگیز یک دختر جوان آغاز شد در کمترین زمان ممکن ، ماهیت واقعی خود را برملا ساخت و به آشوب و اغتشاش بدل گردید، به گونه‌ای که دیگر اصل ماجرای درگذشت غم انگیز دختر ایران ، مهسا امینی به حاشیه رانده شد.

و اما در تحلیل وقایع روزهای اخیر اشاره به نکاتی چند حائز اهمیت است؛ همانطور که مشخصاً از سال ۱۳۹۶ به این طرف پیداست ، پروژه فشار حداکثری غرب علیه ایران با شکست جدی مواجه گردیده و به عبارت بهتر تیغ تحریم‌ها ، کند و کم اثر شده است. از طرفی نقشه‌ی به آتش کشیدن منطقه و از بین بردن محور مقاومت نیز با تار و مار شدنِ جریان تکفیری در سوریه و عراق ، نقش بر آب شد فلذا ایجاد ناآرامی و فروپاشی از درون ـ به عنوان مکمل محاصره اقتصادی و فشار از بیرون ـ به رویکرد اصلی غرب و سرویس‌های جاسوسی متخاصم بدل گردیده است که آغاز این تغییر رویکرد را می‌توان از آشوب‌های دیماه ۱۳۹۶ در نظر گرفت که با مطالبات به حق ملت پیرامون مسائل معیشتی و اقتصادیِ ناشی از ناکارآمدیِ دولت غربگرای تدبیر و امید!!! آغاز شد اما دیری نپایید که عناصر سرویس‌های اطلاعاتی دشمن مسیر اعتراضاتِ به حق مردم را به انحراف کشانده و خیابان‌ها را به عرصه جنگ علیه نظام بدل نمودند و همین شد که آحاد ملت ، مسیر خود را از آشوبگران جدا کرده و عرصه را برای برخورد دستگاه‌های انتظامی و امنیتی با تروریست‌های خیابانی فراهم نمودند.

اتفاقات روزهای اخیر را نیز باید از همین زاویه به نظاره نشست. در شرایطی که نفس‌های دشمن در تحولات منطقه و جنگ‌های نیابتی به شماره افتاده و با روز افزون شدنِ اقتدار ایران در عرصه‌های بین المللی و شکسته شدن محاصره اقتصادی ، آخرین میخ‌ها بر تابوت نظام سلطه در حال کوبیده شدن است ، انتقام از ایران و به حاشیه بردن موفقیت‌های کشور از طریق ایجاد ناآرامی‌های داخلی در دستور کار دشمنان قرار گرفته است. فلذا اینگونه است که درگذشت غم انگیز دختر ایران ، مهسا امینی ـ که بر اساس اسناد متقن و غیر قابل خدشه کاملاً اتفاقی و تصادفی بوده است ـ را به دستاویزی جهت عقده گشایی و انتقام از ایران و ایرانی بدل نموده‌اند.

اکنون مدت‌ها است که این رویکرد جدید غرب برای مردم ، نخ نما شده است و عدم همراهی ملت با اغتشاشگران طی روزهای اخیر، خود گواهی بر این مدعاست. اگرچه در ساعت‌های ابتدایی این اعتراضات ، بخشی از جامعه که نسبت به برخی رویکردهای انتظامی نقدهایی داشته و تحت تأثیر فضاسازی رسانه‌ایِ ناشی از این اتفاقِ غم‌بار قرار گرفته بودند در کف خیابان در حال بیان مطالبات خویش با رویکرد مسالمت آمیز بوده‌اند اما دیری نپایید که بار دیگر هسته‌های آموزش دیده و تیم‌های تروریستی با نفوذ در صفوف معترضان اقدام به حرکات خشونت بار نموده و برخی خیابان‌ها را به کارزاری برای حمله به مردم و پروژه کشته سازی تبدیل کردند. به همین دلیل این بار نیز با عدم اقبال عمومی مواجه شده و جز اندک افرادی هیجان زده و فریب خورده، دیگر کسی با این جماعت همراهی ننمود.

آنچه که حائز اهمیت است همانا رو شدنِ زود هنگامِ دستِ عناصرِ برون مرزی در اغتشاشات اخیر است. آنجا که مزدور ورشکسته اسرائیل ، مسعود بارزانی در یک حرکت ناشیانه که به واسطه شهوت شهرت اوست به میدان می‌آید و از طرفی لشگر رسانه‌ایِ پُر زرق و برق آل‌سقوط و بریتانیای صغیر ، آشکارا به عرصه وارد می شوند ، شکی باقی نمی‌ماند که اگرچه شروع اعتراضات ، منشأ درونی داشته است اما بدل شدن آن به عملیات تروریستی خیابانی ، قطعاً منشأ بیرونی دارد و خدا را هزار مرتبه شکر که دشمنان ایران از احمق‌ها قرار داده شده‌اند که علیرغم تمام هزینه‌هایی که برای برنامه ریزی جهت فروپاشی از درون ایران صرف می‌کنند اما از حداقل هوش و ذکاوت برخوردار نیستند که اینقدر دست پاچه نبوده و به سرعت دست خود را رو نکنند.

و اما در پایان ما دانشجویان دانشگاه بین المللی امام خمینی  به عنوان چشمان بیدار جامعه ضمن حمایت همه جانبه از پلیس و فرماندهی انتظامی جهت تداوم طرح امنیت اخلاقی ـ ضمن اصلاح برخی رویکردها و بهبود آموزش‌ها ـ بدینوسیله خواستار برخورد قاطع و بدون مماشات نهادهای انتظامی ، امنیتی و قضایی با اغتشاشگران و مزدوران و پیاده نظام رسانه‌ای از جمله برخی سلبرتی‌های درون مرزی و برون مرزی می‌باشد و اکنون که دست این جماعت بر همگان رو شده است ، لازم است تا یک بار برای همیشه تعارفات را کنار بگذارند و انتقام خون های به ناحق ریخته شده و گلوهای بریده شده و پیکرهای زنده زنده سوزانده شده را از این جماعت آشوبگر گرفته و با واژگانی همچون رأفت اسلامی از مجازات آنها عبور نکنند و اگر احیاناً به هر دلیلی ملاحظاتی دارند ، اجازه دهند خود ملت وارد صحنه شده و با اقدام قاطع ، تمامی این وحوش داعشی را تار و مار کنند.