اولین نمایشگاه تخصصی دستاوردهای آینده­­­­ پژوهانه و نوآورانه صنایع استان به میزبانی پژوهشکده آینده­ پژوهی ۷ و ۸ آبان ماه برگزار شد.

این نمایشگاه با رویکرد حل مسائل جامعه مبتنی بر یک نظم و اسلوب علمی و دانشگاهی در تعامل با صنایع استان با حضور شرکت­ های؛ شیشه قزوین، الکل و مواد غذایی بیدستان،  ماشین سازی ارکان فلز، البرز ساب کول، فرایند شیمی­ حکیم، قادر­صنعت زاگرس، ژلاتین حلال، طب­ گستر­تریتا، توسعه فناوری واپایش هوشمند، راهبران دانش سبز اسپیدار و سامان افراز اندیش افق و با هدف تجلی همکاری و مشارکت دانشگاه و صنعت در راستای تحقق شعار سال « تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» در محل دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزار شد.

در این نمایشگاه که مورد استقبال دانشجویان و اعضای هیأت علمی بسیاری از رشته ها خصوصاً رشته­ های مکانیک، برق، شیمی، مواد قرار گرفت، دانشجویان و اساتید، ضمن بازدید از نمایشگاه درخصوص دستاوردها و تولیدات و محصولات شرکت ها با مدیران و نمایندگان شرکت­ های حاضر بحث و تبادل نظر نمودند.

شایان ذکر است مدیران و نمایندگان شرکت­ های حاضر نیز ضمن استقبال از برپایی نمایشگاه و استمرار این حرکت علمی و دانش بنیان در سال­های آتی، درخصوص ارائه پروژه­ های مشترک با گروه­ ها و رشته ­های مرتبط با صنعت خود اعلام آمادگی نمودند.

همچنین شرکت­ های حاضر آمادگی خود را جهت جذب و همکاری دانشجویان نخبه به صورت پاره­ وقت و یا تمام ­وقت اعلام نمودند و پژوهشکده آینده ­پژوهی در شناسایی دانشجویان نخبه و علاقه مند به همکاری و معرفی ایشان به شرکت­ ها تمهیدات لازم را فراهم می ­­نماید.