به همت بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، نشست هم اندیشی استادان این دانشگاه با حضور سعید انبارلویی مدیر کل صدا و سیمای مرکز استان، دکتر اسماعیل زینالی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد قزوین و استادان این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم که با هدف تعامل دانشگاه و رسانه استانی در جهت تولید محتوا برای انعکاس در صداوسیما و فضای مجازی در اتاق شورای سالن آمفی تئاتر علامه رفیعی این دانشگاه برگزار شد؛ سعید انبارلویی مدیر کل صدا و سیمای مرکز استان در سخنانی با تشکر از برگزاری این جلسه گفت: از اینکه توفیقی به دست آمد تا دوباره در جمع اساتید این دانشگاه برای تبادل نظر در جهت پیشرفت نظام جمهوری اسلامی ایران حضور داشته باشم؛ خدا را شاکرم.
وی، با اشاره به افتخارات و دست آوردهای علمی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در سطح ملی و بین المللی گفت: ما به عنوان نمایندگان رسانه ملی در خدمت این دانشگاه بوده و هستیم و انعکاس این افتخارات را در رسانه استانی وظیفه خود می دانیم.
مدیر کل صدا و سیمای مرکز استان به حوادث اخیر کشور اشاره کرد و گفت: شرایط دو ماهه به گونه‌ای بوده که از سرعت حرکت توسعه و پیشرفت کشور کاسته شده و این امر از مهم ترین اهداف دشمنان است. همان طور که مقام معظم رهبری تاکید داشتند باید با هوشیاری از این بحران عبور کرد.
وی سپس، لزوم داشتن مهارت برای تعامل با نسل جوان را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: اتخاذ تصمیمات نادرست و عدم درک شرایط و واقعیات، باعث شده که در سال های اخیر تعامل با جوانان را فراموش کرده و در این جهت غفلت کرده ایم.
انبارلویی خاطرنشان کرد: اگر با جوانان درست برخورد شود مطمئناً این قشر به عنوان سرمایه های اصلی کشور در جهت پیشرفت و توسعه گام های بلندی را بر خواهند داشت به همین دلیل می بایست از زوایای جدید به مسائل کشور نگاه کرد.
وی ادامه داد: صدا و سیما در روایت کردن و انعکاس پیشرفت های کشور دچار نقص بوده و باید این نقایص برطرف شود چرا که اگر پیشرفت های ایران را به خوبی برای مردم نشان دهیم؛ ایجاد امید و انگیزه را شاهد خواهیم بود.
وی در پایان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به عنوان تابلوی درخشان این استان می باشد و وظیفه ما در رسانه استانی این است که این افتخارات را در صداوسیما برای مردم منعکس کنیم.
دکتر زینالی: باید ارتباط دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با صدا و سیما تقویت شود
در ابتدای این جلسه، دکتر اسماعیل زینالی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد قزوین ضمن خیر مقدم سعید انبارلویی مدیر کل صدا و سیمای مرکز استان و حجت الاسلام والمسلمین روح الله فاطمی نسب مدیر تولید صدا و سیمای مرکز استان برای حضور، هم فکری و هم اندیشی، انعکاس دست آوردهای نظام در عرصه علمی در رسانه ملی را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید ارتباط دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به عنوان یکی از دانشگاه های پیشرو در عرصه علمی در کشور با صدا و سیما تقویت شود و در این راستا این دانشگاه برای تعامل بیشتر اعلام آمادگی می کند.
وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص موضوع جهاد تبیین یادآور شد: انعکاس دست آوردها و موفقیت های علمی جوانان در رسانه ملی، نمود اصلی جهاد تبیین است.
دکتر زینالی در ادامه با اشاره به برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی برای انعکاس افتخارات این دانشگاه گفت: با هماهنگی و برنامه ریزی انجام شده در نظر داریم در هفته اول آذر به مناسبت هفته پژوهش با برگزاری نمایشگاه دست آوردهای پژوهشی این دانشگاه در عرصه های علمی، تحقیقاتی، پژوهشی و شرکت های دانش بنیان، دانشگاه آزاد اسلامی قزوین را به مردم استان و کشور بهتر بشناسانیم و امیدواریم صدا و سیمای مرکز استان، انعکاس مناسبی را از این رویداد به عمل آورد.
وی در پایان گفت: توجه به رشته های کاربردی و مهارتی از رویکردهای اصلی این دانشگاه می باشد و در کنار فعالیت های فرهنگی این دانشگاه سعی کرده است تا در جهت رشد و توانمندی های دانشجویان در ابعاد مختلف حرکت کند.
در ادامه این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد محبی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین با اشاره به پیشرفت های علمی درکشور گفت: متاسفانه نتوانسته ایم پیشرفت های علمی کشور را به خوبی برای مردم تبیین کنیم.
وی افزود: صدا و سیما مرکز استان می تواند با انعکاس گسترده افتخارات و توانمندی های علمی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، نقش بسزایی را در شناساندن پیشرفت های کشور ایران اسلامی در جهان اسلام و ملت های مختلف فراهم کند.
در ادامه این جلسه، استادان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، نظرات و پیشنهادات خود را در جهت تعامل بهتر و بیشتر صدا و سیمای استان با این دانشگاه مطرح کردند.