دکتر قاسم زاده، رئیس دانشگاه با صدور پیامی به مناسبت ۱۳ آبان، ضمن گرامی داشت این روز از عموم مردم به ویژه دانشگاهیان برای شرکت در راهپیمایی روز ۱۳ آبان دعوت به عمل آورد در متن این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

امام خامنه ای: سیزده آبان روز بسیار مهمی است؛ به یک معنا روز دانش‏‌آموز است، به یک معنا روز دانشجوست، به یک معنا روز استواری ملت ایران در مقابل ترفند استکبار است.

در طول عمر چهل و اندی ساله جمهوری اسلامی همواره استکبار جهانی و در راس آن آمریکا تمام تلاش خود را معطوف به مهار و توقف حرکت انقلابی مردم نموده است؛ اما هیچ گاه نتوانسته به اهداف پلید خود دست یابد. ناکام ماندن نقشه دشمنان عوامل مختلفی دارد که در بین آن ها حتما نقش دانشگاه به واسطه بازتولید قدرت علمی و اجتماعی و سریان دادن آن به سایر بخش های جامعه، بسیار جدی و محوری بوده است. اگر روزی لانه جاسوسی امریکای جهانخوار و ظالم توسط دانشجویان مسلمان خط امام تسخیر و به انقلاب دوم نامگذاری شد، امروز هم باید دانست که استکبار جهانی در طول این سالیان هماره تلاش داشته با نفوذ در لایه های مختلف اجتماعی و مدیریتی کشور در راستای هدف خود اقدام نماید؛ لذا دانشگاهیان عزیز باید هشیار بوده و با تمام توان بر مبنای ولایتمداری، بصیرت و شجاعت نسبت به ناکام گذاشتن پروژه نفوذ اقدام انقلابی نمایند و لانه های نفوذ دشمن در لایه های اجتماعی را تسخیر نمایند.
حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان تجلی بخش همین آگاهی و بصیرت دانشگاهیان است. دانشگاه بین المللی امام خمینی ره نسبت به سایر دانشگاه ها جایگاه متفاوتی در این مقوله دارد. از یک سو دانشگاه مزین به نام امام خمینی ره است و ایشان طلیعه دار مبارزه با استکبار جهانی است و از دیگر سو، دانشگاه ماموریت بین المللی دارد و می تواند نقش محوری در الهام بخشی به سایر ملت های آزاده جهان به خصوص جوامع اسلامی از رهگذر مبارزه با استکبار جهانی باشد.
بی شک حضور پرشور و یکپارچه دانشگاهیان در کنار آحاد مردم بر عمق آگاهی و بصیرت این حرکت عظیم ملی می افزاید و نقش اجتماعی و تمدنی دانشگاه را پررنگ می سازد. تبلور حضور شما جز با اراده و حضور همزمان و یکپارچه محقق نمی شود؛ لذا از تمامی دانشگاهیان اعم از مدیران، اساتید، کارکنان و دانشجویان عزیز دعوت می شود روز جمعه ۱۳ آبان راس ساعت ۱۰ صبح در ضلع غربی میدان میرعماد قزوین حضور به هم رسانید تا انشالله به صورت یکپارچه در مسیر راهپیمایی تجلی بخش حضور دانشگاه بین المللی امام خمینی ره باشیم.