به گزارش گروه استان‌های پایگاه خبری دوم آذر، حسین رجبی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز قزوین گفت: برای ۲۶ نفر به‌عنوان عناصر اصلی و لیدر اغتشاشات در استان قزوین، پرونده ویژه قضایی تشکیل شده است.

رجبی افزود: همچنین پرونده قضایی ۸۱ نفر از عوامل حاضر در اغتشاشات و حوادث اخیر با صدور کیفرخواست و جهت ادامه روند رسیدگی به دادگاه‌های انقلاب و کیفری ۲ ارسال شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز قزوین در ادامه بیان کرد: به‌زودی دادگاه‌های علنی رسیدگی به پرونده‌های قضایی لیدر‌ها و اغتشاشگران استان قزوین با حضور مردم و رسانه‌ها برگزار خواهد شد.

وی اشاره کرد: مجدداً به خانواده‌ها تاکید و توصیه می‌کنیم مراقب فرزندان و دانش‌آموزان خود باشند تا فریب برخی افراد را نخورند و در اغتشاشات حضور نیابند که در صورت حضور از دستگاه قضایی انتظار چشم پوشی نداشته باشند.

رجبی خاطرنشان کرد: جهت روشنگری شرایط این روز‌های جامعه، نشست‌های تبیینی حضور عوامل استکبار جهانی از جمله آمریکا، رژیم‌ صهیونیستی و کشور‌های منطقه در پشت پرده اغتشاشات اخیر در کشور، با روسای دانشگاه‌ها و مدیران مدارس استان برگزار شده است و این نشست ها، همچنان ادامه دارد.