معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه پیام نور ، دانشگاهی محلی – جهانی است و ماموریت دارد در نقاط کم برخوردار و همچنین در عرصه های بین المللی، رسالت و ماموریت عدالت آموزشی خود را برقرار کند.
به گزارش روابط عمومی، دکتر عموعابدینی در نشست با اعضای هیات رئیسه ومدیران حوزه آموزشی دانشگاه پیام نور به اعتقاد راسخ وزارت علوم برای توسعه، کیفی سازی و ماموریت گرایی حوزه مربوط به فرایند مجازی در کشور اشاره کرد و  افزود: دانشگاه پیام نور دارای ظرفیت و تجربه بسیار ارزشمند وسالیان سال ثمره مفید برای نظام جمهوری اسلامی است که می تواند از این ظرفیت به نحو شایسته برای دستیابی به اهداف استفاده کند.
وی با عنوان اینکه وزارت علوم آمادگی دارد رشته ها را بر مبنای نیازمحوری در این دانشگاه راه اندازی کند، افزود: ظرفیت ها باید در سطح استانها توسعه وتعمق پیدا کند و دانشگاه مشخص کند که در هر استان چه رشته هایی به ارتقای آن استان و اشتغال جوانان کمک خواهد کرد.
دکتر عموعابدینی مهم ترین فاکتورهای مورد توجه وزارت علوم برای راه اندازی رشته را در وهله اول کیفیت و در وهله دوم تضمین اشتغال فارغ التحصیلان دانست.
وی با تاکید بر اینکه دانشگاه باید حکمت بنیان و دانایی محور باشد، اظهار داشت: دانشگاه پیام نور می تواند با تولید دونوع محتوای مورد نیاز جامعه؛ یک دسته از علاقه مندان را به سمت فراگیری دانش تا مقطع دکتری و انجام تحقیقات گسترده برای رفع مشکلات و ارتقای اقتدار کشور ودسته دیگر را به سمت بازارهای کار و تامین نیازهای اشتغال جوانان هدایت کند.
وی همچنین  بر لزوم ارتباط مستمر و چهره به چهره استاد و دانشجو در مقطع دکتری تاکید کرد و افزود: دانشگاه پیام نور با دارا بودن ۱۰۰ استاد و ۳۸۰ دانشیار می تواند درخواست مجوز خود را مبنی بر جذب دانشجوی دکترای استاد محور از استعدادهای درخشان بدون کنکور اعلام کند اما این امر منوط به رعایت نسبت هر استاد حداکثر به دو دانشجو خواهد بود.
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تشکیل بانک متقاضیان جذب هیات علمی دانشگاه ها در آینده ای نزدیک خبر داد و اظهار داشت: از آنجا که از بین هر ۳ نفر متقاضی جذب هیات علمی پس از عبور از فرایند صلاحیت علمی و عمومی؛ یک نفر به عنوان عضو علمی انتخاب می شود، در این بانک دو نفر متقاضی دیگر نیز با مجوز صلاحیت حرفه ای تدریس در سامانه HES قرار می گیرند تا در صورت لزوم دانشگاهها بتوانند از وجود آنها به صورت حق التدریس بهره مند شوند.
وی با اشاره به برنامه وزارت علوم برای  اصلاح فرایندها و ریل گذاری های جدید در نظام آموزش عالی گفت: برنامه کلان وزارت علوم مبتنی بر آمایش حوزه آموزش عالی است که این مسئله به معنای ساماندهی نیست بلکه با هدف تحول در نظام آموزش عالی محقق خواهد شد.
گفتنی است، نشست هیات رئیسه دانشگاه پیام نور امروز با حضور دکتر عمو عابدینی معاون آموزشی وزارت عتف، دکتر دهقان مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی ، دکتر شیرعلی مشاور معاون آموزشی وزارت علوم و هیات همراه با هدف تبیین شیوه حکمرانی و ماموریت های ویژه دانشگاه پیام نور در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد.