به گزارش گروه استان‌ها پایگاه خبری دوم آذر، محمد مهدی اعلایی استاندار قزوین روز شنبه در بازدید از سد بالاخانلو افزود: در سفر رییس جمهور به استان ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار به تکمیل این پروژه اختصاص یافت که مقرر شده ۱۲۰ میلیارد تومان تا پایان سال جاری و مابقی در سال آینده تامین شود.  

وی اظهار داشت: این پروژه، آب شرب پنج شهر بویین‌زهرا، دانسفهان، سگزآباد، شال و اسفرورین و همچنین آب کشاورزی بیش از چهار هزار هکتار از اراضی این شهرستان را تأمین می‌کند.

اعلایی تصریح کرد: سد بالاخانلو  از جمله پروژه های حایز اهمیت برای استان قزوین است چون آب شرب پایدار استان را تامین می کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین نیز در این بازدید گفت: مطالعات سد بالاخانلو مربوط به سال ۸۰ است اما اجرای آن از سال ۹۱ کلید خورد.

یدالله ملکی افزود: تکمیل سد بالاخانلو که پروژه آبرسانی به پنج شهر و ۳۰ روستا را عهده دار است تا به امروز در پیچ و خم اعتبارات بود.  

وی، تصریح کرد: برای تکمیل سد بالاخانلو نیازمند ۷۰۸ میلیارد تومان اعتبار هستیم که تکمیل این نوع پروژه های عمرانی می تواند زمینه ساز امیدآفرینی، اشتغال و توسعه در استان شود.

ملکی افزود: این پروژه جهت تکمیل حلقه آب شرب استان در دست احداث است و با تکمیل این سد، آب شرب جنوب استان تأمین می‌شود و برای سایر مناطق استان نیز از طریق پروژه خط انتقال آب شرب از سد طالقان اقدام خواهد شد.

وی  اضافه کرد: کمبود نقدینگی و تخصیص نیافتن اعتبارات مورد نیاز از جمله مهمترین مشکلات پروژه است.