نقی سیاهکالی مدیرکل آموزش و پرورش استان صبح یکشنبه ۲۵ آبان ماه با رئیس پارک علم و فناوری قزوین دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، این جلسه با حضور نقی سیاهکالی مدیرکل آموزش و پرورش استان، جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین و اسماعیل زینالی رئیس دانشگاه آزاد قزوین در دفتر ریاست این مجموعه برگزار گردید.

جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین در این جلسه، تصریح کرد: برقراری ارتباط تنگاتنگ و مستقیم آموزش و پرورش استان با پارک علم و فناوری به عنوان کانون توسعه فرهنگ نوآوری، خلاقیت و کارآفرینی برای تربیت دانش‌آموزان از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به راه‌اندازی مرکز رشد و خانه خلاق دانش آموزی در استان، گفت: اگر شناسایی ایده‌ها در آموزش و پرورش بسیار خوب انجام ‌گیرد با کمک شرکت های دانش بنیان استان قزوین می توان جهت دهی مناسبی به خلاقیت و ایده های شناسایی شده دانش آموزان داد.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین اظهارداشت: مرکز رشد و خانه خلاق دانش آموزی استان بیشتر باید جنبه حمایتی برای رشد ایده های دانش آموزی و کمک به ارتقای خلاقیت آنها داشته باشد تا مفهوم زنجیره کامل ایده تا ثروت.

احمدی افزود: به جدّ معتقدم که پارک علم و فناوری مامنی برای پرورش این ایده‌هاست و به جرات می‌توان گفت که استفاده از خلاقیت دانش‌آموزان و همراهی شرکت های دانش بنیان می تواند در تولید دانش آموزان کارآفرین و خلاق موثر باشد.

جعفر احمدی با اشاره به طرح‌های پارک علم و فناوری قزوین برای گسترش فرهنگ نوآوری و فناوری در سطح استان گفت: یکی از برنامه‌های ما گسترش فعالیت‌های پارک در تمامی نقاط استان است به همین منظور حضور در بسیاری از مراکز آموزشی در مراکز شهری و روستایی در دستور کار ما قرار دارد.

وی در ادامه با اشاره به خدمات پارک علم و فناوری قزوین به دانش‌آموزان تصریح کرد: سرمایه گذاری بر روی ایده­ های نوآورانه نسل نوجوان و جوان از اهداف اصلی پارک علم و فناوری می باشد. به همین منظور، مرکز رشد و خانه خلاق دانش آموزی را در راستای حمایت از دانش آموزان خلاق و نوآور به منظور پرورش ایده ­های نو و کاربردی با همکاری و همراهی آموزش و پرورش استان راه اندازی خواهیم کرد.

در پایان این جلسه طرفین بر انعقاد تفاهم نامه در خصوص برنامه ریزی جهت راه اندازی مرکز رشد تخصصی برای دانش آموزان در حوزه کارآفرینی و خلاقیت تاکید کردند.