به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، هاشم داداش‌پور معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان در نشست با رئیس، اعضای هیات رئیسه و روسای استانی دانشگاه پیام نور که به صورت ویدئوکنفرانس در سازمان مرکزی برگزار شد، با اشاره به رویکرد دولت برای تصویب تسهیلات مورد نیاز دانشجویان در قالب سفر‌های استانی افزود: تاکنون ۵ هزار و ۸۷۰ میلیارد تومان در قالب سفر‌های استانی ریاست جمهوری برای دانشگاه‌های کشور مصوب شده است و دانشگاه پیام نور می‌تواند سهم خود را از این سفر‌ها مطالبه کند.

وی به ظرفیت ویژه و زیرساخت‌های الکترونیکی دانشگاه پیام نور اشاره کرد و با عنوان اینکه دانشگاه‌های ایران به برکت جمهوری اسلامی ایران باید مرکز ثقل جذب دانشجوی خارجی باشند، گفت: دانشگاه پیام نور باید زیرساخت ها، استاندارد‌ها و کیفیت‌های لازم را برای جذب دانشجوی خارجی در شآن نظام جمهوری اسلامی ایران فراهم کند.

داداش پور از مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ارزیابی دانشگاه‌های کشور بر اساس شاخص‌های؛ آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، اجتماعی و زیرساخت‌های فیزیکی خبر داد و گفت: آیین نامه جذب دانشجوی خارجی به صورت مجازی و ترکیبی به زودی تدوین و ارائه می‌شود.

معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، آینده دانشجویان را مهم‌ترین اولویت وزارت علوم عنوان کرد و اظهار داشت: باید شرایط رشد و پرورش آموزشی، فرهنگی و اجتماعی دانشجویان در دانشگاه‌ها به گونه‌ای باشد که دانشجویان با آسیب‌ها و هجمه‌های فرهنگی مواجه نشوند.

وی احیای ورزش‌های بومی و محلی و ساحلی را در کنار اهتمام به ورزش‌های قهرمانی و همگانی و لیگ‌های ورزشی از اولویت‌های سازمان عنوان کرد و اظهار داشت: امسال تابستان ۵ المپیاد ورزشی و جشنواره فرهنگی ورزشی در دانشگاه‌های کشور برگزار گردید و باعث ایجاد شور و نشاط در میان دانشجویان گردید و این توجه به ورزش و سلامت جسمی دانشجویان با جدیت در سال‌های آتی نیز دنبال خواهد شد.

داداش‌پور در پایان از نبود اردوگاه‌های دانشجویی در کشور ابراز تاسف کرد و ایجاد پردیس یا اردوگاه‌های دانشجویی در شهر‌های فرهنگی و مذهبی مانند قم و مشهد و شیراز برای برگزاری اردو‌های فرهنگی و مذهبی دانشجویان را از ضروریات وزارت علوم برشمرد.