دکتر قاسم‌زاده، رئیس دانشگاه  در مراسم اختتامیه پانزدهمین جشنواره درون‌دانشگاهی حرکت که  روز سه‌شنبه ۲۴ آبان ماه در تالار اجتماعات دهخدا دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برگزار شد بیان داشت:  انجمن های علمی عنصری تاثیرگذار در آینده شغلی دانشجویان است.

وی ماهیت دانشگاه را علمی دانست و بیان کرد که باید علم و انجمن‌های علمی را جدی گرفت.

دکتر سید علی قاسم‌زاده رئیس دانشگاه  با اشاره به تنوع کم‌نظیر رشته‌های دانشگاهی در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) و حضور پژوهشگران پراستناد در دانشگاه، ریل اصلی دانشگاه را ریلی علمی عنوان کرده و دانشگاه را محفلی برای ورود دانشجویان به عرصه‌ی صنعت و جامعه دانست.

رییس دانشگاه انجمن‌های علمی را عنصری تاثیرگذار در آینده شغلی دانشجویان عنوان کرد و بیان داشت: به همین منظور مدرسه اشتغال در مرکز رشد و فناوری دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) تشکیل شده است.

وی همچنین اظهار داشت: اساتید برجسته دانشگاه مایه‌ی افتخار دانشجویان و جامعه علمی هستند و شایسته است که انجمن‌های علمی از ظرفیت‌های اساتید بیشترین بهره را ببرند.

دکتر قاسم‌زاده خاطر نشان کرد: انجمن‌های علمی  باید فضای رخوت علمی را از بین ببرند و شور و نشاط علمی را دوباره به دانشگاهیان تزریق کنند؛ چراکه انجمن‌های علمی نشان‌دهنده توان و دانش ایران است. به همین منظور، دانشگاه از انجمن‌های علمی حمایت حداکثری می‌کند تا بتوانیم جزو برترین‌های جهان باشیم.

در ابتدای این مراسم، دکتر حسین محمدی، معاون فرهنگی و‌ اجتماعی دانشگاه با تاکید بر حضور پرشور انجمن‌های علمی در جشنواره حرکت، دو ماموریت مهم برای انجمن‌های علمی برشمرد که اولی برقراری نشاط علمی و موتور پیشران حرکت‌های علمی و دیگری جبران خلا مهارت‌های دانشجویان در ارتباط با صنعت و جامعه بود. وی خاطر نشان کرد که در حال حاضر هدف دانشگاه حمایت همه‌جانبه از انجمن‌های علمی است.
در ادامه این مراسم، سعادتی، کارشناس انجمن‌های علمی دانشگاه  گزارشی از عملکرد انجمن‌های علمی دانشگاه ارائه کرد و در پایان، از انجمن‌های برتر قدردانی شد.