در نشست سراسری دبیران هم‌اندیشی دانشگاه آزاد اسلامی مطرح شد

حجت‌الاسلام فاطمی‌پور:بهترین راهکار برای مقابله با هجمه‌های دشمن جلوگیری از تنش در دانشگاه‌ها و ایجاد آرامش است

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، نشست سراسری دبیران هم‌اندیشی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد شریفانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی فاطمی‌پور معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها،سیدمحمد حسینی معاون رئیس جمهور در امور مجلس و دبیران هم‌اندیشی دانشگاه آزاد اسلامی در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

حجت‌الاسلام شریفانی در این جلسه با بیان اینکه اصل تبیین و هم‌اندیشی اصل شیرین و فاخری برای استادان دانشگاه است، گفت: وقتی استادان موضوعی را انتخاب می‌کنند و به بحث و گفتگو می‌نشینند به ویژه در شرایط کنونی کشور بسیار ارزشمند است. تلاش برای انقلاب به حکم عقل و وظیفه قانونی، انقلابی، ملی و فراتر از همه این‌ها به حکم مسلمانی بر ما واجب است چراکه مرجع تقلید ما دستور داده که هر کسی برای انقلاب بتواند قدمی بردارد بر او واجب است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار کرد: انسان دلش به درد می‌آید که جوانان ما امروز گرفتار جنگ تمام عیار دشمن شده‌اند، در این نشست دو روزه با بهره‌مندی از صحبت‌های سخنرانان و شرکت در کارگروه‌ها، در این میدان جهاد مجهز می‌شویم و ان‌شاالله که در این مسیر ماجور هستید.

حجت‌الاسلام والمسلمین فاطمی‌پور: در فضای حقیقی و گفتگو‌های حضوری با جنگ روانی و رسانه‌ای دشمن مقابله کنیم

در ادامه این نشست، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی فاطمی‌پور معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با قدردانی از زحمات دبیران هم اندیشی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: دبیران هم‌اندیشی در عرصه آموزش عالی کشور تلاش‌های فراوانی دارند که امیدوارم منشأ اثر و تغییر و تحول در جامعه باشند.

وی به اغتشاشات اخیر در برخی از دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: دشمن که از هیچ کوششی برای ضربه زدن به کشور دریغ نمی‌کند، موفقیت خود را در کشاندن اغتشاشات و ناامنی‌ها به داخل دانشگاه‌ها می‌بیند و تلاش دارد دانشگاه‌ها را به تعطیلی بکشاند. از آنجا که ایران از سرعت رشد علمی چشمگیری برخوردار است و دشمن احساس می‌کند باید این سرعت را بگیرد، از این رو فضای داخلی دانشگاه‌ها را به هم می‌ریزد و علاوه بر ایجاد التهاب و ناامنی در دانشگاه ها، مانع برگزاری کلاس‌های درس می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین فاطمی‌پور خاطرنشان کرد: بهترین راهکار برای مقابله با این هجمه، جلوگیری از تنش در دانشگاه‌ها و ایجاد آرامش است. باید تلاش کنیم فضای دانشگاه را آرام کرده و از تنش و التهاب جلوگیری کنیم. تنها راه‌حل هم گفتگوست. اگر دشمن از غیرحضوری بودن دانشگاه‌ها در دوران کرونا سوءاستفاده کرد و با جوانان ارتباط برقرار کرد، باید سعی کنیم در فضای حقیقی و گفتگو‌های حضوری با این جنگ روانی و رسانه‌ای مقابله کنیم.

وی با بیان اینکه ذهنیت جوانان در مسائل اخیر کشور ذهنیت درست و واقعی نیست، تصریح کرد: دشمن با عملیات روانی در رسانه‌های مجازی، تصویر اشتباهی ساخته است و ما باید جوانان را آگاه و روشن کنیم.

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در پایان خطاب به دبیران هم‌اندیشی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با شناخت و فهم صحیح از مسائل، برنامه ریزی صحیح کرده و در این عرصه نقش‌آفرینی مؤثر و مثبت داشته باشید تا ان‌شاءالله ذهن‌های جوانان روشن شود.