به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا (عضو دفتر تحکیم وحدت) با ارسال نامه ای به رئیس قوه قضاییه تاکید کرد:‌ مماشات با سلبریتی‌ها را کنار بگذارید و در مقابل افرادی که با بیان ادعاهای خلاف واقع و غیرقابل اثبات، بر آتش آشوب‌ و التهاب می‌دمند، مطابق عدالت قضائی برخورد کنید.

متن کامل نامه به شرح ذیل است:‌

جناب آقای اژه‌ای، رئیس محترم دستگاه قضا

سلام علیکم؛

در بسیاری از مقاطع تاریخیِ پس از وقوع انقلاب اسلامی، همواره شاهد اتفاقات و رخدادهایی بوده‌ایم که هدایتگر بسیاری از آنان، عناصر بیگانه و دول خارجی بوده‌اند. در این میان بسیاری از سرشناسان و چهره‌های شهره، همواره عامل واسطی در پیاده‌ سازی اهداف جریانات فرصت‌طلب معاند بوده‌اند. چنانچه در قائله‌ی اخیر نقش این چهره‌ها که بیشتر ذیل عنوان سلبریتی جای می‌گیرند، در تشدید بحران‌های داخلی غیرقابل انکار است.

حال آنکه فعالیت‌های این افراد در بستر فضای مجازی و نقل روایت‌هایی که صحت آنان در هیچ مرجع قانونی تایید نمی‌شود، اتفاق تازه‌ای نیست و در مقاطع مختلفی که کشور با آشوب داخلی مواجه بوده، شاهد چنین رفتاری از سوی آنان، یا با تعمد یا از روی ناآگاهی بوده ایم.

تاسف برانگیزتر اینکه ضعف رسانه‌های داخلی و بی‌اعتمادی مردم به رسانه‌های رسمی، خود عاملی در سوق دادن مردم به گرداب فضای رسانه‌ای مسمومی است که امثال سلبریتی‌ها و شبکه‌های وابسته‌ی خارجی خالق آن هستند.

چه جای بخشش درخصوص چهره‌هایی است که در رسانه‌های داخلی و در راس آن رسانه‌ی ملی به شهرت رسیده‌اند، اما در مقاطع مختلف با طرح دعاوی بی‌اساسی که فاقد هر نوع سند معتبری است، چنین آتش بیار معرکه می‌شوند؟ جز این است که این افراد با سوء‌استفاده از موقعیتشان، خود را دارای مصونیت قضایی می‌بینند؟

سوال اینجاست که چرا رفتار مراجع قضائی در برهه‌های مختلف به گونه‌ای بوده که ایشان این مصونیت را، چنین طلبکارانه، از حقوق بدیهی خویش می‌پندارند؟ این‌ها همه درحالی است که به کرات شاهد هجمه‌ی انواع و اقسام اتهامات دستگاه‌های دولتی و قضائی به افرادی بوده‌ایم که پیگیر مطالباتی به حق بوده‌اند.

ما دانشجویان عضو انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا(س) به عنوان بخش کوچکی از بدنۀ جنبش دانشجویی از حضرت عالی به عنوان رئیس مهمترین دستگاه برقراری نظم عمومی و پاسداری از حقوق عامه تقاضا داریم تا مماشات با این گروه را کنار بگذارید و در مقابل افرادی که با بیان ادعاهای خلاف واقع و غیرقابل اثبات، بر آتش آشوب‌ و التهاب می‌دمند، مطابق عدالت قضائی برخورد کنید.

و السلام علیکم

رونوشت به جناب‌آقای اسماعیلی؛ وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی

رونوشتدبه جناب آقای جبلی؛ رئیس محترم صدا و سیمای جمهوری اسلامی