به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، علی دوست مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان گفت: تابستان امسال یکی از پرمشغله‌ترین تابستان‎‌ها برای دانشگاه‌ها بود، زیرا بسیاری از دانشگاه‌های ما تنها با یک یا دو نفر کارشناس در حوزه تربیت بدنی در المپیاد‌های چهارگانه ما شرکت کردند که بسیار از زحمات آن‌ها سپاسگزاریم.

علی دوست تصریح کرد: برنامه‌ریزی ما برای المپیاد قهرمانی به میزبانی دانشگاه تبریز ۱۸ رشته برای پسران و ۱۴ رشته برای دختران بود که به دلیل شرایط کرونا، تعداد رشته‌ها کاهش یافت تا به تبع آن از جمعیت کاسته شود.

وی با اشاره به اینکه المپیاد قهرمانی دریچه‌ای برای ورود دانشجویان به تیم‌های ملی دانشجویی است؛ بیان کرد: ان شاء الله قصد داریم تا پایان سال ۱۴۰۱ برای رشته‌هایی که از پانزدهمین دوره این المپیاد حذف شده‌اند، مسابقات قهرمانی کشور برگزار کنیم. رویداد قهرمانی به دلیل ساختاری که دارد معمولا پذیرای نخبگان ورزشی است به همین منظور و برای مشارکت هرچه بیشتر دانشجویان المپیاد همگانی را برای عموم دانشجویان تعریف کرده‌ایم که اکنون پنج دوره از آن می‌گذرد.

علی دوست ادامه داد: در کنار این دو رویداد، المپیاد دانشجویان شاهد و ایثارگر و دانشجویان بین‌الملل نیز وجود دارد که برگزار شده است. به غیر از این چهار المپیاد ما در ادامه المپیاد ورزش‌‎های ساحلی و المپیادی با حضور دانشجویان دانشگاه‌های کشور‌های مسلمان خواهیم داشت و برنامه‌ریزی برای المپیاد ورزش‌های الکترونیک و روباتیک نیز در دست اقدام است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم مجموعه این رویداد‌ها و مسابقات منجر به افزایش مشارکت هر چه بیشتر دانشجویان در فعالیت‌های ورزشی شود، زیرا هدف نهایی ما در اداره کل تربیت بدنی بهبود وضعیت جسمانی و توسعه شاخص‌های سلامت روحی و روانی دانشجویان است.