فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) عنوان کرد: بعضاً به دلیل عدم استفاده از فرصت‌ها بار این کم کاری به دوش مردم افتاده در حالی که مسوولان می توانند کمک کنند تا با استفاده از این تحریم ها آنها را به فرصت تبدیل کنند که این امر موجب توسعه کشور است.

نشست هم اندیشی جمعی از نخبگان و فعالان فرهنگی و تشکل های دانشجویی استان قزوین با سردار سعید محمد، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همت بسیج دانشجویی استان قزوین در سالن جلسات باغستان جهادکشاورزی استان قزوین برگزار شد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه پاسداران در این مراسم بیان کرد: شرایط کشور شرایط سختی است که ناشی از سال های گذشته و اتفاقات و تنش هایی است که در تقابل نظام سلطه و انقلاب روی داده است.

ایدئولوژی ما، ایستادگی در مقابل نظام سلطه است

وی گفت: با توجه به اینکه ایدئولوژی ما ایستادگی در مقابل نظام سلطه بوده و از مطالبات مقام معظم رهبری نیز می باشد، اما شاید در برخی لایه ها، هماهنگی با این تفکر وجود نداشته باشد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه پاسداران اظهار کرد: عدم هماهنگی با تفکر و خواسته مقام معظم رهبری موجب شده تا تاب آوری لازم در کشور وجود نداشته باشد و دشمن با وجود تیم های خاصی که تشکیل داده در حوزه های که احساس می کند می تواند به عرصه های مختلف کشور ضربه بزند، وارد شده و مشکلاتی را ایجاد کرده است.

بار کم کاری مسوولان بر دوش مردم است

سردار محمد با طرح این پرسش که آیا امکان وجود دارد که کشوری مانند ایران بخواهد در مقابل نظام سلطه بایستد و در برابر این تکان ها ایستادگی کرده و تاثیر گذار باشد عنوان کرد: کشور ما سرزمینی پرظرفیت بوده و این واقعیتی است که کشور این امکان را دارد در مقابل نظام سلطه همچون گذشته ایستادگی کند اما بعضاً به دلیل عدم استفاده از فرصت‌ها بار این کم کاری به دوش مردم افتاده در حالی که مسوولان می توانند کمک کنند تا با استفاده از این تحریم ها آنها را به فرصت تبدیل کنند.

وی افزود: در راستای توسعه کشور، هدف اول همت است تا بتوانیم در طول مسیر و مشکلات موجود ایستادگی نماییم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه پاسداران در ادامه تصریح کرد: مقام معظم رهبری پانزده سال به طور جز با محوریت اقتصاد مقاومتی مسیر را روشن کرده و بر این امر تاکید داشتند اما می بینیم که کشور هنوز هم کشوری نیازمند است و متاسفانه عواملی در بخش های مختلف وجود داشته که باعث شده تا کشور نتواند بی نیاز باشد.

جایگاه برتر ایران در بحث معدن در جهان

سردار محمد یادآور شد: کشور دارای وضعیت استراتژیک در منطقه است و به لحاظ ترانزیتی بین منطقه اوراسیا قرار گرفته و با ذخایر غنی نفت و گاز چهارمین کشور نفت خیز جهان و دومین کشور غنی به لحاظ منابع گاز با ذخایر معدنی بسیار بالا می باشد. ما دهمین کشور معدنی دنیا با برداشت و تنها یک دهم درصد از معادن برداشت می کنیم و این در حالی است که برداشت معدن در ایران تا عمق ۱۲۰ متری و در کشورهای معدنی دنیا تا عمق سه هزار متری است و همین امر اهمیت جایگاه ایران را می رساند که متاسفانه بر اثر کم توجهی به این امر، هنوز برخی مواد معدنی را به طور خام از کشور صادر کرده و به دلیل عدم توان فناوری همان مواد را دوباره به کشور وارد می کنیم.

 

قرارگاه، مجری پروژه های دولت و دستگاه هاست

این مسوول اضافه کرد: دشمن به جبهه مقاومت آسیب می زند قرارگاه سازندگی، دولت و حکمران نیست بلکه به پروژه هایی که از سوی دولت و دستگاه ها تعریف می شود وارد می شود. در عموم پروژه ها ماموریت قرارگاه فقط اجراست و بر همین اساس در حیطه مسوولیتی که به آن سپرده شده فعالیت می کند. مانند سد گتوند که به عنوان یکی از قویترین سدهای جهان است و در جایزه جهانی سال ۲۰۱۳ در کرواسی رتبه سوم جهان را کسب کرد.