مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین گفت: برای استفاده بیشتر از ظرفیت نخبگان و گروه های مردمی برای حل مشکلات و مطالبه گری تخصصی از قوای مختلف کشور کارگاه های تخصصی شهید دیالمه در استان قزوین برگزار می شود.

عباس کاظمی مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری دوم آذر با مطالبه‌گری تخصصی، دقیق و آگاهانه یکی از تاکیدهای مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب است، اظهار داشت: در همین راستا و برای استفاده بیشتر از ظرفیت نخبگان و گروه‌های مردمی برای حل مشکلات و مطالبه‌گری تخصصی از قوای مختلف کشور کارگاه‌های تخصصی شهید دیالمه در استان قزوین برگزار می‌شود.

وی آشنایی با ادبیات دقیق حل مسائل در کشور و مدیریت مردمی بحران‌های پیش‌‌روی جامعه را از اهداف مهم این کارگاه‌های تخصصی دانست و گفت:‌ با توجه به ضعف‌هایی که در ارتباط بین نخبگان و مسئولان جامعه، به ویژه در حوزه ادبیات اجرایی و قانون‌گذاری داریم، تلاش می‌کنیم که در این کارگاه‌ها نخبگان ما بتوانند پیشنهاد‌ها و ایده‌های خود برای توسعه کشور را با ادبیاتی مطرح کنند که مسئولان ما به راحتی بتوانند این ادبیات را بفهمند و درک کنند.

مسئول بسیج دانشجویی استان با بیان اینکه ظرفیت‌های نخبگان و مردم برای حل مشکلات کشور تا حد زیادی مغفول مانده است، اضافه کرد:‌ در کارگاه‌های تخصصی شهید دیالمه درباره مشکلات روز جامعه مانند بحران مسکن هم‌اندیشی شده و راه‌حل‌ها و رهیافت‌هایی توسط نخبگان دانشگاهی و بسیجی ما برای حل این مشکلات مطرخ می‌شود.

کاظمی با اشاره به کارگاه تخصصی اصلاح طرح مالیات بر خانه‌های خالی در هفته جاری گفت:‌ در این کارگاه اشکالات، نواقص و کمبودهای طرح یادشده در کارگاه شهید دیالمه بررسی شده و راهکارها و پیشنهادهای لازم برای اجرای جامع، درست و دقیق این طرح از طریق نخبگان حاضر در کارگاه جمع‌بندی شده و در اختیار نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

وی ادامه داد: برنامه ما این است که در چارچوب کارگاه‌های تخصصی نخبگان و صاحب‌نظران جوان در حوزه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را با موضوعات روز جامعه درگیر کرده و از ظرفیت‌های علمی و خلاقانه آنها در قالب یک اتاق فکر و مشاوره برای کمک به مسئولان ۳ قوه بهره ببریم.