حمزه ئی، مسئول هیئت دانشجویی علمداراستان قزوین در گفتگو با دانشجو، گفت: هیئت دانشجویی علمدار مجموعه‌ای از هیئت‌های دانشگاه‌های استان است که با رویکرد رسیدن به تمدن نوین اسلامی (تمدن مهدوی) تشکیل شده است.

 

حمزه‌ای مطرح کرد: با توجه به تصمیمی که اعضای هیئت گرفته اند برنامه عزاداری ما از دهه دوم محروم شروع می شود، چون در دهه دوم فعالیت هیئت‌ها در استان کمتر خواهد بود. در این راستا، بعد از به اتمام رسیدن مراسم عزاداری در دهه دوم به صورت هفتگی در روز‌های سه شنبه مراسم عزداری خواهیم داشت.

مسئول هیئت دانشجویی علمدار استان قزوین تصریح کرد: در مراسم‌های عزاداری هیئت طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اینکه فرمودند گوش به فرمان ستاد مبارز با کرونا هستیم، ما هم از پروتکل‌های بهداشتی که ستاد ملی مبارزه با کرونا برای برگزار مراسم عزاداری تعیین کرده است پیروی می‌کنیم. در این راستا، مکان برگزاری مراسم در معراج شهدای قزوین است و در محوطه باز با فاصله گذاری اجتماعی برگزار خواهد شد.

حمزه ئی خاطرنشان کرد: در دهه دوم محرم مراسم عزاداری هیئت علمدار به صورت حضوری وهمچنین در کانال و اینستاگرام هئیت همزمان به صورت مجازی پخش خواهد شد.

مسئول هیئت دانشجویی علمدار استان قزوین با اشاره به کمک های مومنانه در ماه محرم بیان کرد: هیئت علمدار فقط در بحث عزاداری فعالیت ندارد در گروه‌های جهادی در بحث کمک‌های مومنانه فعالیت دارند.

وی گفت: در سال‌های قبل موکب پذیرایی برپا می‌شد، اما امسال با توجه به شیوع کرونا موکبی به هدف اهدا مواد ضد عفونی کننده و ماسک به عزاداران حسینی برپا می‌شود.